reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

11

05 2022

Jak utrzymać łazienkę w czystości?


Artykuł sponsorowany

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

Jak utrzymać łazienkę w czystości? - Grodzisk News


Dbanie o czystość i higienę zarówno łazienki, jak i toalety powinno być dla Ciebie i Twoich bliskich wysoko na liście priorytetów związanych z obowiązkami domowymi. Wielu z nas nie cierpi tej pracy. Dlatego opracowaliśmy kilka wskazówek, które pomogą Ci pozbyć się problemów i stresów, związanych z dbaniem o łazienkę.


Zasada – pięć minut dziennie
Obowiązki związane ze sprzątaniem łazienki powinny stać się Twoją codziennością. To zasada pięciu minut dziennie. Tylko tyle potrzeba i wystarczy, aby pozbyć się problemu związanego z długim i ciężkim sprzątaniem łazienki / toalety. Co powinieneś robić? Skoncentruj się na następujących zadaniach:
- Powierzchnie
- Wycieranie
- Polerowanie
- Sprzątanie (np. ręczniki, przybory toaletowe)

Na przykład, pierwszą minutę poświęć na sprzątanie powierzchni, w tym urządzeń sanitarnych (hydrotermo - systemy sanitarne), drugą na spryskanie powierzchni odpowiednim płynem, a następnie, gdy powierzchnie będą miały na sobie środek czyszczący, spryskaj lustra i szkło. Później poświęć minutę na wycieranie wszystkich spryskanych wcześniej powierzchni i półek, a ostatnie 60 sekund na wytarcie luster i szklanych naczyń. Rób tak codziennie, a ominie Cię głębokie czyszczenie, na które z pewnością nie masz ochoty. Toaleta powinna być nie tylko czyszczona, ale i regularnie odświeżana (perfumowana), za każdym razem, gdy spłukiwana jest woda. Ogranicza to gromadzenie się brudu i plam do minimum, a w dalszej konsekwencji mniej szorowania.

Zrezygnuj z chomikowania starych rzeczy
Większość ludzi ma szufladę, w której znajdują się produkty, z którymi nie mogą się rozstać. Stare szminki, żel do włosów z pozostawioną w butelce porcją wielkości grochu, czy stary i wysłużony grzebień. Z jakiegoś powodu myślimy, że pewnego dnia możemy tych rzeczy potrzebować, ale tak naprawdę ten dzień nigdy nie nadchodzi. Pozbądź się bałaganu, a łatwiej będzie Ci utrzymać porządek. Uporządkowana łazienka jest higieniczna, ale też szybciej się ją czyści. Jeśli zadanie okaże się zbyt trudne, poświęć 10 minut na przejrzenie każdego produktu i posortuj wszystko na trzy kupki: „tak, nie i może”. Zachowaj tak, wyrzuć nie i pozostaw może na kolejny tydzień.

Kable pod kontrolą
Jeśli masz przewodowe golarki, suszarki do włosów, prostownice lub elektryczne uchwyty na szczoteczki do zębów, to pewnie zdążyłeś już zauważyć, że przewody mogą wyglądać nieestetyczne, a ponadto mogą być nawet niebezpieczne. Tekturowe uchwyty na papier toaletowy to tani i sprytny sposób na trzymanie kabli w ryzach. Ewentualnie zastąp je rurami z PVC.

Łatwe przechowywanie ręczników
W małych łazienkach ręczniki zajmują cenną przestrzeń do przechowywania. Wyjątkowym i pięknym sposobem na „wyczarowanie” większej ilości miejsca na ręczniki jest mocowanie wiklinowych koszy bokiem do ściany. Już nie musisz schylać się do szuflad. Wygląda to stylowo i pozwala zaoszczędzić miejsce.

📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.