TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

28

12 2021

Jak ulżyć czworonogom w noc sylwestrową?


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: PixabayJak ulżyć czworonogom w noc sylwestrową? - Grodzisk News


Zbliża się noc sylwestrowa, a podczas świętowania nadejścia Nowego Roku nie zabraknie zapewne fajerwerków. Choć w trosce o zwierzęta, które źle znoszą wystrzały petard, coraz szersze grono odchodzi od tej formy zabawy, to fajerwerki z pewnością będą. Co zrobić, aby ulżyć naszym czworonożnym pupilom w tym czasie?


Oczywiście najkorzystniej jest podać kilka dni przed sylwestrem specjalne leki wyciszające, które pomogą zachować zwierzęciu spokój. Warto również zaczipować psa na wypadek, gdyby uciekł. Jeśli jednak do tej pory tego nie uczyniliśmy, podejmijmy inne środki ostrożności. Jako właściciel przypnij do obroży psa ?adresówkę?. Upewnij się, że jest na niej napisany adres i twój aktualny numer telefonu. W razie, gdy pies zerwie się ze smyczy podczas spaceru będzie go łatwiej znaleźć.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Czasem psy wyskakują przez ogrodzenie i błąkają się przez kilka dni po ulicach. W sylwestra warto około godziny 21 wybrać się z psem na długi spacer. Najlepiej, aby z psem poszła osoba, której pies najbardziej słucha, oraz która będzie w stanie go utrzymać na smyczy, jeśli wybuchną jakieś wcześniejsze petardy czy fajerwerki. Spacer powinien być długi oraz męczący dla psa.

UWAGA: podczas spaceru w wieczór sylwestrowy nie spuszczaj psa ani na minutę ze smyczy. Po spacerze, około godziny 22 jeżeli jest taka potrzeba, podaj psu pierwszą dawkę środków uspokajających przepisanych przez weterynarza. Zamknij wszystkie okna, zasłoń żaluzje i zasłony. Możesz dodatkowo uszczelnić okna kocami. Im bardziej wygłuszysz odgłos petard, tym mniej twój pies będzie się bać. Warto czasami włączyć telewizor (program, w którym nie ma na żywo imprez sylwestrowych i petard), aby zagłuszyć odgłos fajerwerków za oknem.

💬︎   dodaj komentarz

nie strzelać przede wszystkim? Jak możba się bawić wiedząc, że pies, kot czy dziko żyjące zwierzęta czy ptaki będą umierać?

Adam
29-12-2021 02:27
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2023 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.