TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
grille gazowe

22

12 2022

Jak ulżyć czworonogom w „fajerwerkowym” szaleństwie? Warto skorzystać zawczasu z pomocy weterynarza


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: PixabayJak ulżyć czworonogom w „fajerwerkowym” szaleństwie? Warto skorzystać zawczasu z pomocy weterynarza - Grodzisk News


Sylwester i powitanie Nowego Roku dla większości z nas są czasem radości i zabawy. Zgoła odmiennie czują się wtedy nasi czworonożni przyjaciele, którzy bardzo źle znoszą hałas generowany przez fajerwerki. Co zrobić, aby ulżyć zwierzętom w tym okresie? Zebraliśmy porady od specjalistów.


Rzecz jasna najlepszym rozwiązaniem byłoby nieużywanie fajerwerków. Trudno się jednak spodziewać, by w sylwestra ludzie zrezygnowali z tej formy rozrywki. Inną skuteczną – zdaniem specjalistów – możliwością oszczędzenia stresu czworonogom jest podanie im specjalnych środków wyciszających.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Dla psów fajerwerki tak czy owak nie będą dobre, ale dziś dysponujemy lekami wyciszającymi. Najlepiej jest zacząć je podawać odpowiednio wcześniej. Wówczas będzie można skutecznie dobrać odpowiednio silny środek, który najskuteczniej zadziała właśnie w okresie sylwestra, a jednocześnie nie wywoła trudnych do przewidzenia skutków ubocznych – podkreślają weterynarze.

Owe skutki uboczne mogą natomiast się pojawić w przypadku zbyt późnego rozpoczęcia kuracji. Jeśli właściciel uda się do weterynarza tuż przed samym sylwestrem, ten będzie musiał podać psu bardzo silny środek, na który organizm zwierzęcia może różnie zareagować. Dlatego najlepiej pojawić się w gabinecie weterynaryjnym maksymalnie tydzień przed ostatnim dniem roku.
Dodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.