28 11 2019

Jak przebiega likwidacja szkód komunikacyjnych? Wyjaśniamy

28.11.2019, godz.: 14:55
Jak przebiega likwidacja szkód komunikacyjnych? Wyjaśniamy

Otarcia, stłuczki, wgniotki, rysy. To wszystko spędza kierowcom sen z powiek. Po pierwsze – wpływa to na estetykę auta, po drugie – obniża wartość w przypadku odsprzedaży, po trzecie – bywa bardzo kosztowne w naprawie. Dlatego tak ważne jest, aby posiadać pełen pakiet ubezpieczenia dla swojego samochodu. Wtedy wystarczy zgłosić szkodę i wszystkim (w formie bezgotówkowej) zajmuje się ubezpieczyciel.

Polisa pierwszym krokiem do spokoju
Posiadanie odpowiedniej polisy jest kluczowe w momencie, gdy coś się stanie z naszym samochodem. Likwidacja szkód przebiegnie wówczas dużo sprawniej. Warto zatem wcześniej zapoznać się z ofertą ubezpieczeń komunikacyjnych (OC i AC), które oferuje m.in. warszawska Autoreduta. Korzystając z doświadczenia doradców, można dobrać warunki odpowiadające indywidualnym preferencjom.

Twój samochód został uszkodzony i nie wiesz co robić?
Do szkody może dojść dosłownie wszędzie. Ktoś nie zdąży wyhamować i skasuje nasz zderzak, nieuważny kierowca obetrze auto na parkingu, ktoś wymusi pierwszeństwo i do naprawy jest bok lub przód samochodu. Wyliczać można w nieskończoność. W przypadku takiej sytuacji trzeba zgłosić zdarzenie do ubezpieczyciela. Sprawa jest dla nas mniej stresująca, jeśli do zdarzenia doszło z winy innej osoby i ta jest na miejscu kolizji. Wtedy wszystko dzieje się z OC sprawcy. Gorzej jednak, co zdarza się nagminnie, kiedy ktoś zarysuje czyjś samochód na parkingu i odjedzie. Wtedy pozostaje nam jedynie naprawa za pełną kwotę lub skorzystanie z AC i utrata zniżek. Warto zatem mieć ubezpieczyciela, który szybko upora się z likwidacją szkód komunikacyjnych.

Likwidacja szkód krok po kroku
Najpierw należy zgłosić szkodę, czyli skontaktować się z serwisem w dowolny proponowany sposób: mailowo lub telefonicznie. W przypadku korzystania z usług Autoreduty można też wypełnić formularz kontaktowy na stronie internetowej. Wtedy możliwa jest likwidacja szkody komunikacyjnej. Konsultant kontaktuje się ze zgłaszającym i pomaga we wszystkich kwestiach formalnych wymaganych przez towarzystwo ubezpieczeniowe. Po przebrnięciu przez wszelkie formalności następuje czas oględzin pojazdu. Można tego dokonać w dowolnym miejscu, jednak zalecana jest wizyta w serwisie. Po oszacowaniu szkód następuje proces likwidacji szkód.

Profesjonalne podejście w naprawie
Autoreduta, która specjalizuje się przede wszystkim w likwidacji szkód komunikacyjnych w autach klasy premium, ma piętnastoletnie doświadczenie pozwalające na najlepszą możliwą naprawę. Eksperci używają tu specjalistycznego sprzętu, zalecanego przy naprawach takich marek jak Mercedes, Audi, Porsche czy BMW, dzięki czemu zachowane są wszystkie wytyczne producenta. W ten sposób zapewnia się komfort zgłaszającemu szkodę, ponieważ otrzymuje on pewność, że wszystkie naprawy zostaną przeprowadzone zgodnie ze sztuką. Co równie istotne, wszystkie prace są przeprowadzane nie tylko dokładnie, ale i możliwie szybko. Średni czas naprawy wynosi 120 godzin. Natomiast na czas naprawy, jeśli klient wyraża taką chęć, serwis udostępnia także auta zastępcze, w tym Mercedesy klasy C czy CLA.

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata