TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

16

05 2022

Jak poprawić bezpieczeństwo na ul. Królowej Marysieńki?


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: GrodziskNewsJak poprawić bezpieczeństwo na ul. Królowej Marysieńki? - Grodzisk News


Mieszkańcy jaktorowskiej gminy chcą poprawy bezpieczeństwa na ul. Królowej Marysieńki. Ich zdaniem na drodze powinno obowiązywać ograniczenie prędkości do 20 km/h, jak w strefie zamieszkania, zwłaszcza że w pasie drogi piesi i rowerzyści mogą poruszać się tylko skrajem jezdni lub niezabezpieczonym poboczem. Zmiana organizacji ruchu zderza się jednak z przeszkodami formalnymi..


Ulica Królowej Marysieńki biegnie przez kilka jaktorowskich miejscowości, m.in. Międzyborów, Sade Budy i Bieganów. Szczególnie w w dwóch ostatnich wsiach nie jest wyposażona w chodniki dla pieszych ani ścieżki rowerowe, piesi muszą poruszać się poboczem lub skrajem jezdni, w bardzo bliskiej odległości od przejeżdżających samochodów.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Do tego droga jest dwukierunkowa, a to sprawia jest jeszcze ciaśniej i mniej bezpiecznie. Sytuację mogłaby poprawić zmiana organizacji ruchu wprowadzająca tu strefę zamieszkania i tym samym ograniczenie prędkości do 20 km/h. Ale...

– Problem polega na tym, że aby wprowadzić organizację ruchu ustanawiającą strefę zamieszkania i ograniczenie prędkości, ul. Królowej Marysieńki musiałaby być drogą gminną, tymczasem grunty przez które przebiega droga są w większości w rękach wielu prywatnych właścicieli. Proces dojścia do porozumienia za wszystkimi jest arcytrudny – mówi nam Sławomir Kamiński, rzecznik wójta Jaktorowa.

– Akurat teraz szukamy innych rozwiązań poprawiających bezpieczeństwo na Królowej Marysieńki. Za chwilę ogłosimy przetarg na dodatkowe progi zwalniające. Ponadto rozpoczęliśmy poprawę i regulację poboczy w różnych miejscach w wzdłuż drogi, uzupełniamy ubytki w jezdni, by kierowcy nie przejeżdżali przez pobocza – dodaje.

Jednak rzecznik dopytywany przez nas w kwestii strefy zamieszkania zapowiedział, że gmina poszuka rozwiązań prawnych, które pozwoliłyby wprowadzić ograniczenie prędkości choćby na fragmentach drogi. – W ciągu kilku dni będziemy wiedzieli, jakie są możliwości – podkreśla Kamiński.

Zatem i my do sprawy powrócimy.


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.