reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

19

12 2022

Jak ienwestycje w projekcie budżetu naszego powiatu


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: PixabayJak ienwestycje w projekcie budżetu naszego powiatu - Grodzisk News


Zaglądamy dziś do projektu budżetu powiatu grodziskiego na 2023 rok. Jedną czwartą kwoty wydatków stanowić będą różnego rodzaju inwestycje. Samorząd nie uniknie także deficytu.


Po stronie dochodów zapisano sumę ponad 149,9 mln zł, wydatki zaś mają wynieść przeszło 166,6 mln. Oznacza to deficyt w wysokości dokładnie 16,7 mln zł, która to kwota zostanie pokryta wolnymi środkami z budżetu powiatu oraz z zaciągniętego kredytu.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Z punktu widzenia mieszkańców tradycyjnie najważniejsza wydaje się rubryka inwestycyjna. W projekcie widnieje kwota 42,7mln zł na różnego rodzaju inwestycje. Większą część tej puli pochłoną zadania drogowe. Wymieńmy kilka.

Budowa skrzyżowania drogi powiatowej z z drogą gminną w Chlebni wraz z rozbudową tej piewszej pochłonie 9,2 mln zł. Pięć milionów na kosztować rozbudowa ul. Słowika w miejscowości Zaręby w gminie Żabia Wola. Trzy miliony zapisano z kolei na budowę ul. Dębowej w Milanówku. Za milion w Kaskach powiat wybuduje chodnik dla pieszych na odcinku pomiędzy ulicami Rzeczną a Pałacową.

Inne kosztowne przedsięwzięcia to budowa lądowiska dla śmigłowców LPR-u na dachu Szpitala Zachodniego – koszt: prawie 6,5 mln zł, także dla szpitala przewidziano budowę sali operacyjnej za 4,4 mln zł. Ponadto prawie 4,9 mln zł pochłonie modernizacja systemu gazów medycznych – także w grodziskim szpitalu.

Cztery i pół miliona będzie kosztować bodowa systemu fotowoltaicznego na wiatach na parkingu przed starostwem przy ul. Dalekiej.
Dodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2023 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.