07 11 2019

Jak idzie rewitalizacja dworku w Adamowiźnie?

07.11.2019, godz.: 14:37
Jak idzie rewitalizacja dworku w Adamowiźnie?
fot. grodzisk.pl/Wizualizacja

Na przełomie sierpnia i września ruszyły prace związane z rewitalizacją Dworku Chełmońskich w Adamowiźnie. Sprawdzamy, czy inwestycja przebiega bez zakłóceń, których wcześniej było co niemiara.

Obecnie prowadzące rewitalizację stołeczne Przedsiębiorstwo Budowlano-Handlowe Izolbud jest przecież już drugim wykonawcą te inwestycji. Z poprzednim rozwiązano umowę ze względu na niewypełnianie założeń harmonogramu prac.

A jak budowa idzie tym razem? – Na szczęście, po początkowych kłopotach, teraz inwestycja idzie do przodu, bez przeszkód – mówi nam Urszula Chrzanowska z grodziskiego magistratu.

– Trwają prace przygotowujące poziom piwnic. Zalaliśmy już płytę fundamentową, powstają ścieżki. Szacujemy, że, w styczniu, budynek dworku „wyjdzie” nad ziemię – dodaje.

Celem jest odbudowa budynku dworku oraz dostosowanie pomieszczeń do nowych funkcji wystawienniczo-usługowych, ponadto odtworzenie ścieżek i alejek parkowych wraz z nowymi nasadzeniami zieleni. W zakres robót wejdą też m.in. rozebranie murowanych kominów i innych elementów konstrukcji budynku, a następnie wykonanie nowych. Kolejnym punktem zamówienia są prace na terenie dworku. Wykonanie ścieżek i alejek parkowych, nasadzenia roślinności, oświetlenie parkowe, mała architektura. Budynek zaplecza mostek, zjazd w okolicach mostku oraz kładka zostaną zrealizowane w kolejnym etapie inwestycji.

Termin zakończenia inwestycji ujęty w umowie to 30 września 2020 roku.

0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata