reklama Grodzisk Mazowiecki
REKLAMA

Jak idzie przebudowa Szwedzkiej? Wiemy, kiedy droga w nowej odsłonie [FOTO]

Grodzisk News

skomentuj podziel się na Facebooku podziel się na WhatsApp

foto: GrodziskNewsJak idzie przebudowa Szwedzkiej? Wiemy, kiedy droga w nowej odsłonie [FOTO] - Grodzisk News


Ładna, słoneczna pogoda sprzyja drogowcom pracującym nad kompleksową przebudową ul. Szwedzkiej w Grodzisku. Wiemy już też kiedy prace mają się zakończyć oraz co zrobiono do tej pory.


Przypomnijmy. Firma Mabau ma rok na przeprowadzenie inwestycji od daty zawarcia umowy. Dzięki przebudowie ul. Szwedzka zyska dwukierunkową jezdnię o szerokości każdego z pasów po 2,75 metra. Przy drodze po prawej stronie zbudowany zostanie chodnik dla pieszych o szerokości dwóch i pół metra. W ramach inwestycji przebudowane zostaną także instalacje podziemne: kanalizacja deszczowa, sieci wodociągowa i gazowa oraz teletechniczna. Wprowadzona zostanie też stała organizacja dopuszczająca jazdę dwukierunkową na całej długości.

Prace ruszyły we wrześniu ubiegłego roku, ale wkrótce się zatrzymały. Przyczyna okazała się prozaiczna: środki pieniężne przeznaczone na realizację inwestycji Grodzisk rozdzielił na dwa budżety: zarówno ten w kończącym się 2024 roku, jak i plan finansowy w 2025. Dlatego też wykonawca, zrobił sobie zimową przerwę, ale na początku tego roku wrócił do pracy i jak zapewniają urzędnicy, wszystkie działania toczą się zgodnie z założonym harmonogramem.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

– Firma realizująca inwestycję korzysta z dobrej pogody i szybko posuwa się z do przodu z planowanymi robotami. Położona została już jedna warstwa nawierzchni asfaltowej – warstwa wiążąca, poza tym wybudowane zostały już przydrożne zjazdy do posesji. A zanim jeszcze wykonawca przystąpił do układania nawierzchni, wybudował w ulicy kanalizację deszczową – opowiada nam o postępach na budowie ul. Szwedzkiej Urszula Chrzanowska, szefowa wydziału inwestycji i pozyskiwania funduszy zewnętrznych w grodziskim urzędzie miasta.

Urzędniczka określiła również, kiedy roboty powinny dobiec końca. – Przy obecnym tempie prac i nadal sprzyjającej pogodzie wykonawca powinien zakończyć prace za miesiąc – mówi Urszula Chrzanowska.

Wygląda zatem na to, że ul. Szwedzka będzie gotowa na początku maja.

Jak idzie przebudowa Szwedzkiej? Wiemy, kiedy droga w nowej odsłonie [FOTO] - Grodzisk News
Jak idzie przebudowa Szwedzkiej? Wiemy, kiedy droga w nowej odsłonie [FOTO] - Grodzisk News
Jak idzie przebudowa Szwedzkiej? Wiemy, kiedy droga w nowej odsłonie [FOTO] - Grodzisk News
Jak idzie przebudowa Szwedzkiej? Wiemy, kiedy droga w nowej odsłonie [FOTO] - Grodzisk News
Jak idzie przebudowa Szwedzkiej? Wiemy, kiedy droga w nowej odsłonie [FOTO] - Grodzisk News


ZOBACZ TEŻ




💬︎   dodaj komentarz

Dobrze wiedzieć, że zrobili sobie przerwę ze względu na rozdzielony budżet. Czyli na zerwanie asfaltu szmal był, ale na dalsze roboty już nie bardzo przez kilka miesięcy, a mieszkańcy sobie poradzą, bo przecież jeżdżą Abramsami i Rosomakami na codzień.
Już lepiej, żeby mieszkańcy o takich "smaczkach" nie wiedzieli.

Mieszkaniec
31-03-2025 15:22

Proszę nie róbcie tam jednokierunkowej…

Dominik
31-03-2025 17:11

Mamy nadzieję że progi zwalniające nie zostaną pominięte :) na tym etapie już trwają wyścigi samochodowe a droga jeszcze teoretycznie w budowie :)

Ania
31-03-2025 17:22

pokaż wszystkie komentarze (5)


AKTUALNOŚCI

Tenisowe emocje w Kozerkach. Mistrzostwa Polski U14 zakończone

W pierwszym tygodniu czerwca na terenie kompleksu Tenis Kozerki odbyły się „Mistrzostwa Polski U14 powered by Enervit”. Najlepsi młodzi adepci tenisa rywalizowali o medale mistrzostw kraju.

Uwaga. Będzie wzmożony ruch wojsk w regionie

Od najbliższej soboty przez kilka kolejnych dni w naszym regionie będzie można zaobserwować zwiększony ruch wojsk. 6 Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej uspokaja – to będą tylko ćwiczenia.

Wypadek na A2. Trzy osoby ranne

W czwartkowe popołudnie na autostradzie A2 w rejonie węzła Wiskitki doszło do wypadku z udziałem dwóch samochodów osobowych. Ruch jest zablokowany.

Awaria na kolei

W czwartek przed południem doszło do awarii na podmiejskiej linii średnicowej. Mogą wystąpić opóźnienia pociągów Kolei Mazowieckich m.in. na linii skierniewickiej.

Czas na wielkie otwarcie terenu rekreacyjno-sportowego w Jaktorowie!

Jaktorów jest gotowy na oficjalne otwarcie kompleksu rekreacyjno-sportowego, który kosztem ponad miliona złotych powstał przy ul. Ostatniego Tura. Już w sobotę odbędzie się z tej okazji piknik dla mieszkańców z atrakcjami. Nie zabraknie również oficjalnego przecięcia wstęgi

3 mln zł dla Baranowa od CPK

Spółka Centralny Port Komunikacyjny przekazała trzem gminom: Baranów, Teresin i Wiskitki po 3 mln zł na rozwój infrastruktury komunalnej oraz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego. Wczoraj zostały podpisane umowy na przekazanie dotacji.

Prokuratura ustala przyczyny śmiertelnego pożaru w Milanówku

Grodziska prokuratura nadzoruje postępowanie ws. pożaru, do którego doszło pod koniec maja na ul. Bagnistej w Milanówku. Zginął w nim 74-letni mężczyzna.

Tomasz Kafarski nowym trenerem Pogoni!

Wakat trenerski po Piotrze Stokowcu został szybko obsadzony. Nowym szkoleniowcem Pogoni Grodzisk jest od dziś (10 czerwca) Tomasz Kafarski. Doświadczony trener podpisał z klubem kontrakt do końca sezonu 2026/27, ale z opcją przedłużenia o kolejny rok.





NAJPOPULARNIEJSZE



NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE



odwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2026 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.