TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

28

03 2022

Jak idzie budowa grodziskiej tężni? Wiemy kiedy może wystartować


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

Jak idzie budowa grodziskiej tężni? Wiemy kiedy może wystartować - Grodzisk News


Zaglądamy na budowę  tężni solankowej w grodziskim Parku Skarbków. Choć na razie jeszcze nie widać konstrukcji nad ziemią, to urzędnicy podkreślają, że zasadnicza i najtrudniejsza część prac została już wykonana. Wiemy też kiedy tężnia najprawdopodobniej będzie dostępna dla mieszkańców.


Inwestycję realizuje firma Sorted kosztem 933 tysięcy złotych. Umowę na realizację podpisano ostatniego dnia sierpnia ubiegłego roku z czasem realizacji ustalonym na osiem i pół miesiąca.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Tężnia powstaje w północnej części parku, tak aby możliwe było dojście od ulicy Bartniaka. Zgodnie z projektem, tężnia będzie drewnianym, zadaszonym budynkiem o wysokości ośmiu metrów i kubaturze ponad 920 metrów sześciennych.

Obiekt ma być wyposażony w instalację do obiegu solanki, a także oświetlenie terenu wokół niego. Ponadto wykonawca wybuduje alejki, oświetlenie i zagospodaruje przyległy teren. Nie zabraknie ławek, koszy na śmieci, czy stojaków na rowery.

Obecnie jeszcze nie widać samej konstrukcji tężni, ale wykonano wszystkie najważniejsze prace instalacyjno-techniczne. – Wykonaliśmy już wszystkie prace ziemne, działają wszystkie instalacje zasilające tężnię, czyli za nami wszystkie najtrudniejsze prace. Teraz wykonawca czeka na dostawy drewna, z którego powstanie sama konstrukcja tężni, ławki i inne elementy małej architektury – mówi nam Grzegorz Benedykciński, burmistrz Grodziska.

–Wszystko przebiega zgodnie z harmonogramem, dlatego spodziewamy się, że tężnia będzie do dyspozycji mieszkańców jeszcze w maju, choć bierzemy pod uwagę zawirowania na rynku materiałów budowlanych, dlatego termin ten może się przesunąć na początek czerwca, ale nie musi – dodaje Benedykciński.

Jak idzie budowa grodziskiej tężni? Wiemy kiedy może wystartować - Grodzisk News
Jak idzie budowa grodziskiej tężni? Wiemy kiedy może wystartować - Grodzisk News
Jak idzie budowa grodziskiej tężni? Wiemy kiedy może wystartować - Grodzisk News


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

ale tu jest pełno smrodu z drogi i smogu, i tu tężnia?

Maniek
28-03-2022 19:52

No.....żeby zniwelować te smrody.......

;)
29-03-2022 08:20

tych smrodow się nie zniweluje, smród to jedno, ale (pomijając smród) to miejsce nie nadaje się na tężnie. Brak zieleni, za ciasno, brak możliwości odprężenia się, nie słychać ptaków, słychać tylko głośną muzyką z restauracji, nue dość, że park mały to jeszcze betonowanie przy tej mikro tężni.

J
29-03-2022 12:38

Bardzo się cieszę, że będzie ta mini tężnia. Dokoła piękny park mili ludzie, świetny relaks. Acha zapomniałabym, krytykantów namawiam do wyprowadzenia się z Grodziska, jak im tu tak tu źle droga wolna. Ja w naszym mieście mieszkam od urodzenia /60+/ i doceniam to co się zmieniło i zmienia.

Anna Barbara
29-03-2022 15:30
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.