06 02 2020

Jak idzie budowa grodziskiego ratusza?

06.02.2020, godz.: 07:10
Jak idzie budowa grodziskiego ratusza?
Fot. GrodziskNews.pl

Po trzymiesięcznej przerwie zaglądamy na budowę nowego ratusza w Grodzisku. Prace są na tyle zaawansowane, że za około miesiąc obiekt powinien „wyjść nad ziemię”.

Oznacza to, że roboty ziemne związane m.in. z drążeniem piwnic są na ukończeniu. – Wykonawca zapowiedział, że na początku marca przystąpi do wylewania stropu kondygnacji piwnicznej. Tym samym budynek będzie mógł wyjść nad ziemię – opowiada nam Urszula Chrzanowska z grodziskiego urzędu miasta.

Kolejne działania w harmonogramie prac będą koncentrowały się na przygotowaniu konstrukcji budynku. W ciągu trzech miesięcy od marca powinny zostać zrealizowane prace polegające na posadowieniu konstrukcji żelbetowej i ścian nośnych – podkreśla Chrzanowska.

Inwestycja ma być gotowa w 2021 roku. Ratusz będzie dwupiętrowy z częściowym podpiwniczeniem i okalać ma zabytkową Willę Niespodzianka. Parter będzie przeznaczony głównie dla obsługi mieszkańców, z kolei pierwsze i drugie piętro będzie przeznaczone na pomieszczenia biurowe. Na każdej kondygnacji zaprojektowano też pokój śniadań i węzeł sanitarny oraz pomieszczenia magazynowo-archiwalne do przechowywania dokumentów. Będzie też nadbudówka na pomieszczenia techniczne i kotłownię. Budynek będzie przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. W budynku będzie pracować około 120 osób w pełnym wymiarze czasu pracy.

Fot. Wizualizacja
💬︎ 0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.