TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

16

02 2021

Jak idą szczepienia nauczycieli w Grodzisku?


Grodzisk News


foto: PixabayJak idą szczepienia nauczycieli w Grodzisku? - Grodzisk News


W poniedziałek Grodzisk kontynuował akcję szczepień nauczycieli klas 1–3, rozpoczętą w piątek. Dziś dzień przerwy, zaś w środę wakcyny przyjmą kolejne osoby.


reklama Grodzisk mazowiecki

O szczegóły zapytaliśmy wiceburmistrza Tomasza Krupskiego, które odpowiada w gminie za sprawy oświatowe. – Zgodnie z planem zaszczepionych zostało stu nauczycieli w piątek, a w poniedziałek kolejnych dwustu – mówi Krupski.

REKLAMA
reklama Grodzisk mazowiecki

Kolejne szczepionki będą nauczycielom podawane w środę. – Zaszczepionych będzie kolejnych 200 osób, przy czym około stu to nauczyciele z grodziskiej gminy, a sto dawek ma być przeznaczonych dla nauczycieli z innych gmin – dodaje wiceburmistrz.

Którym preparatem będą szczepieni nauczyciele?
Na polskim rynku znajdują się 3 preparaty: firm BioNTech/Pfizer, Moderna i AstraZeneca. Zgodnie z rekomendacjami działającej przy premierze Rady Medycznej, nauczycielom poniżej 60. roku życia będzie podawana szczepionka AstraZeneca. Nauczyciele, którzy mają więcej niż 60 lat będą mieli możliwość zaszczepienia się preparatem firm BioNTech/Pfizer i Moderna.

Szczepionka firmy AstraZeneca jest podawana w dwóch wstrzyknięciach w ramię, w odstępie od 4 do 12 tygodni. Zgodnie z rekomendacjami działającej przy premierze Rady Medycznej, pomiędzy dawkami szczepionki powinien być odstęp 28 dni.

💬︎   dodaj komentarz

Panie Krupski,może Pan się wypowie kiedy odbędzie się obiecany remont Szkoły Podstawowej nr.1 (budynek przy Bartniaka)?

ania
17-02-2021 09:21

Panie Krupski może pan powie kiedy zostanie oddana do użytku budowana szkoła podstawowa z oddziałem przedszkolnym i salą gimnastyczną w Szczęsnem? Za 5 lat? Za 10 lat?

Bartek
17-02-2021 13:10

bardzo dobre pytania; a to jak idą szczepienia nauczycieli to ich wyłaczna sprawa. Nauczyciele trzymajcie się.

logitech
17-02-2021 15:25

Dokładnie. Pan to już wykazał się w czasie pandemii organizując Dzień Nauczyciela....

kasia
17-02-2021 19:24

Panie Krupski gdzie Pan jest...,bo do Pana to się nawet dodzwonić nie można...w Urzędzie odsyłają do Mediateki, a z Mediateki do Urzędu... prosze zadbać o to aby dzieci mogły sie uczyć w dobrych qarunkach a nie pisać o szczepieniach. Szczepienia to nie Pana zasługa.

teresa
17-02-2021 19:22

PanKrupski niech sie zainteresuje lepiej uczniami,którzy nie zachowują w szkole żadnego dystansu,nie maja masek i nie dezynfekują rąk (później ten syf znoszą do domów)a nie wypowiada się na temat nauczycieli !!!Ci sami nauczyciele nie interesowali go np.we wrześniu i październiku 2020r...

gośka
17-02-2021 19:33
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.