27 03 2020

Jak dziś wygląda sytuacja w powiecie? Raport Sanepidu

27.03.2020, godz.: 14:13
Jak dziś wygląda sytuacja w powiecie? Raport Sanepidu
Fot. Pixabay

Nie ma nowych przypadków zakażenia koronawirusem w naszym powiecie – wynika z komunikatu zamieszczonego przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Grodzisku Mazowieckim.

Z dzisiejszego raportu Sanepidu wynika, że od wczoraj do dziś do godz. 13.00 nie pojawił się żaden nowy przypadek zakażenia koronawirusem. Wciąż jest ich dziewięć. Względem wczorajszego raportu wzrosły natomiast pozostałe wskaźniki. Obecnie jest 1136 osób objętych nadzorem epidemiologicznym (wczoraj było ich 1080) i 266 osób objętych kwarantanną domową (wczoraj 244). Z dwóch do trzech natomiast wzrosła liczba osób hospitalizowanych z powodu zakażenia COVID-19.

W całym kraju potwierdzono już 1289 przypadków zakażenia koronawirusem. 16 osób zmarło. Najwięcej osób z COVID-19 zarejestrowano w naszym województwie – 291. Kolejne jest województwo dolnośląskie – 174, a następnie łódzkie – 168.

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Grodzisku Mazowieckim apeluje, że jeśli w ciągu ostatnich 14 dni byłeś w rejonie występowania koronawirusa i miałeś kontakt z osobą chorą lub zakażoną koronawirusem SARS-CoV-2, to bezzwłocznie, telefonicznie powiadom stację sanitarno-epidemiologiczną. Zaleca stosowanie zasad higieny zgodnie z instrukcją opublikowaną na dedykowanej stronie na platformie https://www.gov.pl/web/koronawirus.

Specjalna całodobowa infolinia Narodowego Funduszu Zdrowia w zakresie informacji dla Polaków o postępowaniu w sytuacji wątpliwości podejrzenia koronawirusa: 0 800 190 590.

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata