31 10 2019

Jak będą kursować autobusy i pociągi we Wszystkich Świętych?

31.10.2019, godz.: 17:15
Jak będą kursować autobusy i pociągi we Wszystkich Świętych?
Fot. GrodziskNews.pl

1 listopada większość grodziskich linii autobusowych będzie kursowało jak w soboty, a w kilku przypadkach obowiązywał będzie oddzielny rozkład jazdy. Podobnie w Milanówku. Koleje Mazowieckie natomiast spodziewają się większego ruchu i pociągi mają mieć zwiększone zestawienie.

Grodziska komunikacja autobusowa
W dni ustawowo wolne od pracy autobusy kursują rzadziej, a niektóre w ogóle nie wyjeżdżają na trasę. Jednak we Wszystkich Świętych sytuacja na ogół wygląda inaczej. Co roku PKS Grodzisk wprowadza zmiany w kursowaniu autobusów, aby ułatwić mieszkańcom powiatu dojazd do okolicznych cmentarzy. Jak będzie w tym roku?

Jako się rzekło, linie miejskie kursować będą według sobotniego rozkładu jazdy. Ponadto linia nr 2 od 8.00 do 15.00 sprzed stacji PKP zostanie przedłużona do Kuklówki. Z kolei na linii nr 4 od godz. 9.00 do 17.00 wprowadzony zostanie autobus z PKP do cmentarza komunalnego (pierwszy kurs z przystanku Grodzisk PKP o godz.9:00, pierwszy kurs z cmentarza o 9.30).

Będzie także dodatkowy kurs autobusu do cmentarza w Żukowie (odjazd autobusu z przystanku Grodzisk PKP o godz.10:00, powrót z Żukowa o godz.13:00).

Komunikacja w Milanówku
W dniu Wszystkich Świętych autobusy komunikacji miejskiej w mieście ogrodzie kursować będą według specjalnego rozkładu. Rozkład jazdy linii nr 1 jest dostępny tutaj, a linii nr 2 tutaj.

Koleje Mazowieckie i WKD
Składy Kolei Mazowieckich 1 listopada będą kursować jak w dzień świąteczny. Jednak w związku ze spodziewaną większą frekwencją wybrane pociągi będą miały zwiększone zestawienie, aby pomieścić jak najwięcej podróżnych. Ponadto od dziś od godz. 18.00 do do niedzieli 4 listopada do północy będzie można pojechać pociągami KM na podstawie biletu wycieczkowego.

Składy Warszawskiej Kolei Dojazdowej 1 listopada mają kursować jak w Dzień Świąteczny.

💬︎ 0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.