19 02 2019

Jak idzie batalia z nielegalnymi paleniskami?

19.02.2019, godz.: 11:13
Jak idzie batalia z nielegalnymi paleniskami?
fot. grodzisk.pl

Stan powietrza, jaki jest – każdy z nas odczuwa. Nie dziwi więc, że jak bumerang powraca kwestia palenia w przydomowych piecach śmieciami i innym zabronionym opałem. – Jakoś nie mam wrażenia, aby nasz straż miejska skutecznie wpływała na nielegalnie palących. A powinna karać ich mandatami, może to byłby skuteczny odstraszacz – mówi mieszkanka. Co na to grodziska SM?

Mieszkańcy często podnoszą w wiadomościach do redakcji kwestię, iż widzą jak sąsiad czy ktoś kilka domów dalej używają opału, którego nie powinni. W ocenie czytelników wskazuje na to choćby zapach i kolor dymu. – Sama kilkukrotnie zgłaszałam takie przypadki, ale nic się nie zmieniło. Przyłożyć mandatem raz i drugi, to może ludzie zmienią swoją postawę – mówi czytelniczka.

Co na to strażnicy miejscy? Od początku roku ukaraliśmy kilkanastu właścicieli i przeprowadziliśmy 91 kontroli palenisk, które wynikały m.in. ze zgłoszeń mieszkańców. W zdecydowanej większości przypadków używane do palenia materiały były zgodne z prawem. Z drugiej strony pobraliśmy próbki z dwóch podejrzanych palenisk i jeśli analizy potwierdzą, że palono zabronionymi materiałami, właściciel paleniska może zapłacić karę nawet do 5 tys. zł. – mówi Dariusz Zalesiński, komendant grodziskiej SM.

💬︎ 0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.