14 02 2019

Izba wytrzeźwień dla Grodziska – co dalej w temacie?

14.02.2019, godz.: 07:31
Izba wytrzeźwień dla Grodziska – co dalej w temacie?
fot. Pixabay

Wciąż nie doszło do rozmów pomiędzy włodarzami Grodziska a zarządcami obiektu, w którym miałaby powstać izba wytrzeźwień do korzystania przez naszą gminę. – Mieliśmy zaplanowane spotkanie, ale druga strona je odwołała bez podania przyczyny – mówi wiceburmistrz Tomasz Krupski. Czyżby realizacja pomysłu się oddalała?

Pierwotnie Grodzisk wyszedł z inicjatywą utworzenia izby wytrzeźwień w Oryszewie jako jednostki współfinansowanej przez dziesięć sąsiednich samorządów. Były wśród nich m.in. Milanówek, Legionowo, Żyrardów, Konstancin-Jeziorna. Okazało się jednak, że potencjalnie partnerskie gminy nie były zainteresowane wydawaniem około 100 tys. zł rocznie za dwa łóżka do własnej dyspozycji.

Grodzisk pomysłu jednak nie porzucił i zainicjował rozmowy w sprawie uzyskania miejsc w ośrodku na tyłach Dworca Zachodniego. – Jeśli dojdzie do porozumienia, to z punktu widzenia naszej gminy będzie to rozwiązanie nawet korzystniejsze, bowiem wówczas płacilibyśmy od osoby przyjmowanej do ośrodka, a nie od łóżka. Do tego dobry dojazd – mówił nam kilkanaście dni temu Tomasz Krupski, wiceburmistrz Grodziska.

Wówczas przedstawiciele gminy mieli się spotkać z zarządcami ośrodka na konkretniejsze rozmowy. Ale… druga strona odwołała spotkanie bez podania przyczyny i bez nowego terminu. Jest to zastanawiające, ale mamy nadzieję, że będziemy mogli przeprowadzić te rozmowy – mówi nam dziś wiceburmistrz Krupski.

0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata