
Kierowców poruszających się po Milanówku czekają kolejne istotne zmiany. Urzędnicy przypominają, że już za dwa tygodnie, 18 sierpnia, w życie wejdzie nowa stała organizacja ruchu na czterech ulicach w centrum miasta. Warto zapoznać się z nowymi zasadami, aby uniknąć pomyłek i mandatów.
Główna zmiana dotyczy wprowadzenia ruchu jednokierunkowego. Od 18 sierpnia w jednym kierunku pojedziemy ulicą Mickiewicza, na odcinku od ul. Kościuszki do ul. Starodęby. Podobne rozwiązanie zostanie wdrożone na ulicy Królowej Jadwigi, gdzie ruch będzie możliwy od ul. Starodęby w stronę ul. Kościelnej. Zmiany obejmą również ulicę Kościuszki, która stanie się jednokierunkowa na fragmencie od ul. Kościelnej do ul. Krakowskiej.
Największa reorganizacja czeka kierowców na ulicy Dworcowej. Ona również stanie się jednokierunkowa, a obowiązywać na niej będzie kierunek od ulicy Krakowskiej do Piasta. To jednak nie wszystko. Właśnie na ulicę Dworcową zostanie przeniesiony przystanek autobusowy z ulicy Krakowskiej. Zmienią się tam także zasady parkowania – miasto wprowadza postój równoległy do jezdni z ograniczeniem czasowym do 30 minut.
Urząd miasta apeluje do wszystkich uczestników ruchu – zarówno kierowców, jak i pieszych – o zachowanie szczególnej ostrożności w pierwszych dniach po wprowadzeniu zmian. Warto jeździć wolniej i uważnie obserwować nowe znaki drogowe, aby przyzwyczaić się do obowiązujących zasad.
A poniżej poglądowa mapka ze zmianami.
foto: milanowek.plByłeś świadkiem wypadku lub nietypowego zdarzenia?
Chcesz zwrócić na coś uwagę naszych czytelników?
NAPISZ
i
n
f
o
@
g
r
o
d
z
i
s
k
n
e
w
s
.
p
l
ZADZWOŃ
7
9
4
5
5
9
3
5
1
Na torze podmiejskim doszło do awarii pociągu Szybkiej Kolei Miejskiej. Podróżni muszą się liczyć z opóźnieniami.
Z powodu prac jakie są prowadzone dziś i jutro, skrzyżowanie ulic Wylot i Klonowej w Milanówku zostało zamknięte dla ruchu.
Policja z Grodziska Mazowieckiego zatrzymała 42-letniego mężczyznę, który miał związek z co najmniej 10 włamaniami. Sąd zdecydował o trzymiesięcznym tymczasowym areszcie dla zatrzymanego.
Mazowiecko-Warszawski Związek Piłki Siatkowej ogłosił plebiscyt na najważniejsze postaci siatkówki w 2025 r. na Mazowszu. Wśród nominowanych są prezes KS Sparta Grodzisk Mazowiecki Paweł Pieniążek oraz jej zawodnik Dariusz Bonisławski.
Na poniedziałek (8 grudnia) wodociągowcy zaplanowali wyłączenia wody w Grodzisku Mazowieckim, a także kilku miejscowościach gminy Żabia Wola.
Zakład energetyczny podał, gdzie i kiedy w tym tygodniu nastąpią przerwy w dostawie energii elektrycznej. Prądu nie będzie z powodu prac przy konserwacji sieci. Poniżej prezentujemy listę.
Piłkarze grodziskiej Pogoni zremisowali w Pruszkowie z Puszczą Niepołomice. Nie obyło się bez kontrowersji, bowiem arbiter nie uznał – wydawało się – prawidłowo zdobytej bramki przez gracza gości.
Czytanie dziecku to jeden z najprostszych sposobów na tworzenie relacji opartej na bliskości i poczuciu bezpieczeństwa. Wspólny czas spędzony przy książce działa wyciszająco, pozwala zakończyć dzień spokojnym rytuałem i daje dziecku pewność, że ma obok siebie uważnego dorosłego. Książki dla dzieci mają dodatkową siłę – wprowadzają w ten rytuał element magii, humoru i wspólnych odkryć, dzięki czemu moment czytania staje się czymś, na co dziecko czeka z radością.
Copyright © 2025 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.