TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

06

06 2024

Iście muzyczne Grodziskie Wianki


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Marcin MasalskiIście muzyczne Grodziskie Wianki - Grodzisk News


Tradycją i wydarzeniem oczekiwanym przez mieszkańców stały się już Grodziskie Wianki. Także w tym roku organizatorzy szykują atrakcje na Stawach Walczewskiego. Zapowiada się iście muzyczne powitanie lata. 22 czerwca odbędzie się bowiem kilka koncertów.


Noc Kupały – zwana też nocą kupalną, kupalnocką, kupałą – to słowiańskie święto związane z letnim przesileniem Słońca, obchodzone w czasie najkrótszej nocy w roku, która przypada około 21–22 czerwca. W Polsce Kościół katolicki, nie mogąc wykorzenić z obyczajowości, wywodzącej się z wierzeń słowiańskich, corocznych obchodów pogańskiej Sobótki, podjął próbę zasymilowania święta z obrzędowością chrześcijańską (stąd późniejsza wigilia św. Jana – potocznie zwana też nocą świętojańską i posiadająca wówczas wiele zapożyczeń ze święta wcześniejszego – obchodzona w nocy z 23 na 24 czerwca.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

W duchu tych tradycji Grodzisk rokrocznie wita lato, bawiąc się przy tematycznie dopasowanych koncertach, a wieczorem wypuszczając wianki. Nie inaczej będzie w tym roku.

Impreza na Stawach Walczewskiego rozpocznie się 22 czerwca już o godz. 15.30 koncertem orkiestry Gedeon Richter Polska pod batutą Jerzego Wysockiego z udziałem solistki Hanny Chmielewskiej; po nim odbędzie się prezentacja grup artystycznych działających przy Ośrodku Kultury w Grodzisku.

Wczesnym wieczorem, o godz. 19.15. organizatorzy zaplanowali koncert zespołu Lamia Sun. Jego twórczość możecie sprawdzić poniżej.O 21.30 zaś ma się rozpocząć koncert formacji Bunch Of Chairs Orchestra

W godzinach od 15.30 do 20.30 dostępne dla chętnych będą także wiankowe warsztaty plastyczne.

Iście muzyczne Grodziskie Wianki - Grodzisk Newsfoto: Marcin Masalski


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Czy zawsze musi byc tyle huku? Hałasu? Nie można ciszej zorganizowac. Huk wpada do mieszkań i nie mozna w domu wytrzymać.

Igor
06-06-2024 19:58

Znowu tyle hałasu, robcie te koncerty w tej hali a nie tu na powietrzu.

sąsiad
06-06-2024 20:44

Super że coś się dzieje. Impreza plenerowa na stawach Walczewskiego to coś na co na pewno przyjdę. Takiego chciałbym grodziska. Żyjącego, a nie tylko mszę plenerowe w parku. A dla ludzi narzekających na hałasy. Zamknijcie okna albo wygłuszcie

Ja
06-06-2024 23:01

pokaż wszystkie komentarze (9)📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.