reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
grille gazowe

08

02 2024

Irek Głyk ponownie wystąpi w Mediatece


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: centrumkultury.euIrek Głyk ponownie wystąpi w Mediatece - Grodzisk News


Po blisko pięcioletniej przerwie w grodziskiej Mediatece ponownie zagra znany perkusista i wibrafonista Irek Głyk.


Irek Głyk oprócz tego, że jest perkusistą i wibrafinistą, jest także kompozytorem i aranżerem. Zdobył wiele nagród na konkursach i festiwalach. Ponadto jest jest cenionym muzykiem sesyjnym, który współpracował z czołowymi zespołami polskiego jazzu i rocka. Występował na scenach w Polsce i poza jej granicami m.in. w USA, Niemczech, Francji, Włoszech, Indonezji, Portugalii. Koncertował i nagrywał z takimi gwiazdami jak m.in. Stanisław Soyka, Justyna Steczkowska, Mieczysław Szcześniak, Tomasz Stańko, Ruth Lynch, czy Jorgos Skolias. Irek Głyk na swoim koncie ma trzy  autorskie albumy: „Long Time” , „Step Ahead”,”IREK GŁYK VIBES EXPRESSION” i koncert będzie promował ten ostatni.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Głyk występował już w Mediatece w 2019 r. Wtedy Głykowi towarzyszył pianista i kompozytor Paweł Tomaszewski. 28 lutego natomiast wibrafonista zagra w towarzystwie Piotra Matusika (fortepian) oraz Joaquina Sosy (klarnet/saksofon).

Piotr Matusik jest liderem zespołu Piotr Matusik Quartet – wykonującego kompozycje Chicka Corei. Jest też znakomitym kompozytorem, którego zdolności doceniono w 2016 r. kiedy to zdobył pierwszą nagrodę w Międzynarodowym Konkursie Kompozycji Jazzowych – B Jazz w Belgii.

Joaquin Sosa to kubański muzyk jazzowy, który gra na klarnecie, saksofonie tenorowym i fleugelhornie. Występował na różnych festiwalach jazzowych na Kubie, Barbadosie, w Hiszpanii, Zjednoczonych Emiratach Arabskich i Polsce, gdzie dzielił scenę z wielkimi artystami takimi jak: Wynton Marsalis, Victor Goines, Roy Hargrove, Horacio El Negro, Giovanni Hidalgo, Arturo Tappin i Frederic Yonnet. Joaquin został zaproszony dwukrotnie do występów z laureatem 14 nagród GRAMMY, Maestro Paquito D’Rivera, który uważa Sosę za „jednego z najbardziej utalentowanych i wszechstronnych muzyków w świecie współczesnego klarnetu”.

Koncert odbędzie się 28 lutego o godz. 19.00 w Mediatece.

Bilety w cenie 30 zł dostępne są w kasie kina Centrum Kultury oraz tutaj.

Irek Głyk ponownie wystąpi w Mediatece - Grodzisk Newsfoto: centrumkultury.eu


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.