TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

17

04 2022

Inwestycje z naszego regionu z dotacjami


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Fot. Facebook/Dariusz Zwoliński - Wójt Gminy NadarzynInwestycje z naszego regionu z dotacjami - Grodzisk News


Powiat grodziski oraz gmina Nadarzyn otrzymają dofinansowanie z Unii Europejskiej. Starostwo otrzyma ponad 230 tys. zł na termomodernizację swojej siedziby, a Nadarzyn dostanie aż 4 mln zł na remont drogi.


Łącznie przyznano dotacje dla sześciu inwestycji. Wśród beneficjentów znalazły się samorządy z naszego regionu.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Powiat grodziski otrzyma 234 tys. zł dzięki czemu możliwa będzie kontynuacja dotychczasowych prac remontowych prowadzonych przez władze powiatu. Inwestycja obejmie ocieplenie ścian i  stropodachu budynku. Zaplanowano również montaż instalacji fotowoltaicznych. Przyczyni się to  do zwiększenia efektywności energetycznej budynku i  ograniczenia strat ciepła. W  efekcie możliwe będzie zmniejszenie kosztów ogrzewania w  sezonie zimowym. Całkowity koszt inwestycji to ponad milion złotych.

Gmina Nadarzyn otrzyma naprawdę sporą kwotę, bo aż 4 mln zł na I etap modernizacji ul. Głównej w Ruścu. Przetarg na to zadanie został już ogłoszony przez gminę i zakłada przebudowę 830-metrowego odcinka od wiaduktu na ulicy Szkolnej do ulicy Owocowej. W ramach inwestycji zostanie wykonana nowa podbudowa wraz z nawierzchnią jezdni (jezdnia zostanie poszerzona), powstanie ciąg pieszo-rowerowy, wybudowana zostanie zatoka autobusowa, a także zainstalowane zostanie oświetlenie. Ponadto projekt zakłada wykonanie kanalizacji sanitarnej i deszczowej.

Termin realizacji zadania wyznaczono na marzec 2023 r. – Ulica Główna to jedna z trzech ulic łącząca część północną naszej gminy z jej południowymi terenami rozdzielonymi trasą S8. Stanowi ona dojazd m.in. do: szkoły, prywatnego domu pomocy społecznej, a także dla części mieszkańców do przedszkola, żłobka i właśnie budowanej przy niej niepublicznej szkoły. Bez wątpienia jej budowa pozwoli na bezpieczne skomunikowanie dużej części Ruśca z Nadarzynem i Pruszkowem – napisał w mediach społecznościowych Dariusz Zwoliński, wójt gminy Nadarzyn.


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.