reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
grille gazowe

29

03 2023

Inwestycje z naszego powiatu z milionowymi dofinansowaniami


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: PixabayInwestycje z naszego powiatu z milionowymi dofinansowaniami - Grodzisk News


105 projektów z Warszawy i powiatów okołowarszawskich ze wsparciem samorządu województwa. Dofinansowania otrzymały także inwestycje z naszego powiatu.


Na realizację programu nazwanego „Mazowsze dla równomiernego rozwoju” Mazowsze przeznaczy łącznie 268 mln zł. – Jak sama nazwa wskazuje, jego celem jest wyrównywanie różnic między poszczególnymi gminami i powiatami. Do tego programu nie ma jednego naboru, a wnioski spływają cały rok. Samorządy mają różne potrzeby – od remontu drogi, po budowę szkoły czy rozbudowę centrów kultury. Każdy projekt traktujemy priorytetowo. Dziś na dofinansowanie inwestycji samorządów lokalnych przeznaczymy rekordową kwotę 635 mln zł. To inwestycja w rozwój wsi, miast, powiatów i całego Mazowsza – mówi marszałek Adam Struzik.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

W ramach programu „Mazowsze dla równomiernego rozwoju” dofinansowane zostaną w sumie  293 projekty, w tym 114 dotyczących modernizacji dróg gminnych i powiatowych, 56 – edukacyjnych 3 – kulturalne oraz 120 dotyczących m.in. infrastruktury sportowej, społecznej czy kanalizacyjno-wodociągowej.

Sejmik Mazowsza dofinansuje 37 projektów z Warszawy, 33 projekty z subregionu warszawskiego zachodniego i 35 z subregionu warszawskiego wschodniego.

Na liście dofinansowanych przedsięwzięć znalazły się Budowa Centrum Aktywizacji i Integracji Społecznej w Grodzisku – 4 mln zł; rewitalizacja zabytkowego budynku "Teatru letniego" w Milanówku – 4 mln zł. Także cztery miliony uzyskano na rozbudowę ul. Alpejskiej od Cichej do Włoskiej w Chylicach.


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Odpowiadasz na

Moim idolem jest marszałek Adam. I on dał nam wszystko, co znajduje się na tej ziemi.
Jack L.


Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.