reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

29

03 2023

Inwestycje z naszego powiatu z milionowymi dofinansowaniami


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: PixabayInwestycje z naszego powiatu z milionowymi dofinansowaniami - Grodzisk News


105 projektów z Warszawy i powiatów okołowarszawskich ze wsparciem samorządu województwa. Dofinansowania otrzymały także inwestycje z naszego powiatu.


Na realizację programu nazwanego „Mazowsze dla równomiernego rozwoju” Mazowsze przeznaczy łącznie 268 mln zł. – Jak sama nazwa wskazuje, jego celem jest wyrównywanie różnic między poszczególnymi gminami i powiatami. Do tego programu nie ma jednego naboru, a wnioski spływają cały rok. Samorządy mają różne potrzeby – od remontu drogi, po budowę szkoły czy rozbudowę centrów kultury. Każdy projekt traktujemy priorytetowo. Dziś na dofinansowanie inwestycji samorządów lokalnych przeznaczymy rekordową kwotę 635 mln zł. To inwestycja w rozwój wsi, miast, powiatów i całego Mazowsza – mówi marszałek Adam Struzik.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

W ramach programu „Mazowsze dla równomiernego rozwoju” dofinansowane zostaną w sumie  293 projekty, w tym 114 dotyczących modernizacji dróg gminnych i powiatowych, 56 – edukacyjnych 3 – kulturalne oraz 120 dotyczących m.in. infrastruktury sportowej, społecznej czy kanalizacyjno-wodociągowej.

Sejmik Mazowsza dofinansuje 37 projektów z Warszawy, 33 projekty z subregionu warszawskiego zachodniego i 35 z subregionu warszawskiego wschodniego.

Na liście dofinansowanych przedsięwzięć znalazły się Budowa Centrum Aktywizacji i Integracji Społecznej w Grodzisku – 4 mln zł; rewitalizacja zabytkowego budynku "Teatru letniego" w Milanówku – 4 mln zł. Także cztery miliony uzyskano na rozbudowę ul. Alpejskiej od Cichej do Włoskiej w Chylicach.

💬︎   dodaj komentarz

Moim idolem jest marszałek Adam. I on dał nam wszystko, co znajduje się na tej ziemi.

Jack L.
29-03-2023 14:12
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.