03 01 2018

Drogi z naszego regionu bez dotacji

03.01.2018, godz.: 07:50
Drogi z naszego regionu bez dotacji
Fot. Pixabay

28 grudnia 2017 r. wojewoda mazowiecki zatwierdził listę wniosków zakwalifikowanych do dofinansowania w ramach „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016 – 2019”   na 2018 rok. Niestety żadna inwestycja z naszego regionu nie zakwalifikowała się do dotacji.

Dotację przyznano 20 inwestycjom powiatowym i 28 zadaniom obejmującym drogi gminne. Na dofinansowanie zadań obejmujących drogi powiatowe i gminne, przewidziana została taka sama kwota dotacji – po 38,2 mln zł.

Niestety żadna inwestycja z terenu naszego powiatu nie załapała się na dofinansowanie, choć wciąż spore szanse na nią ma przebudowa ul. Królewskiej w Kaskach, która zajęła ostatecznie 21. miejsce  wśród inwestycji powiatowych (20. miejsce otrzymało dotację). Warunkiem jest, aby przetargi na te inwestycje, które zakwalifikowały się do dofinansowania zostały rozstrzygnięte po niższych kwotach niż te zakładane. Wtedy zaoszczędzone środki są przekazywane samorządom, których wnioski są na kolejnych miejscach. W podobnej sytuacji jest III etap rozbudowy i przebudowy ul. Wojska Polskiego wraz z budową ronda w Międzyborowie. Inwestycja gminy Jaktorów znalazła się na 30. miejscu, a 28 otrzymało dotację.

Pozostałe inwestycje, czyli przebudowa ulic Nałkowskiej i Centralnej w Radoniach i Adamowiźnie (45. miejsce) oraz przebudowa ul. Króliczej i Drozda w miejscowościach Szczęsne, Adamowizna, Odrano Wola (74. pozycja) nie mają większych szans na dodatkowe środki.

💬︎ 2

Dodaj Komentarz

2 odpowiedzi na “Drogi z naszego regionu bez dotacji”

  1. parck pisze:

    Pamiętam, jak w 2015 roku pracownik urzędu gminnego mówił do mnie z ponaglającym przejęciem: Panie, musisz pan się spieszyć z wnioskami o kanalizację, zrobić projekt i resztę papierów, znaleźć ekipę. Chodziło o to bym zdążył, bo ul. Drozda i Królicza łącząca 3 miejscowości miała być niebawem asfaltowa, z chodnikami i ścieżką rowerową. Jest rok 2018, początek, bo dopiero co, pierwsze wino musujące znalazło się w kieliszkach, ale już na jego początku wiem, że to kolejny rok w błocie za ogrodzeniem. Właściwie jestem wdzięczny „Grodzisk News”, bo nie muszę i w tym roku żyć złudzeniami – zwyczajnie, mieszkam w dupie zadupia, większość roku w błocie, a w upalne dni, bacząc że to ruchliwa droga, w mega pyle. Rozumiem, że wszyscy domyślają się moich życzeń noworocznych skierowanych do tzw. włodarzy tych terenów (niech się spełnią!)

  2. Marek Pieniazek pisze:

    Na parki 5 milionow sie znalazlo z Wojewodztwa (nie mówię że są niepotrzebne ale już trochę ich jest) Może by te pieniążki przeznaczyć na drogi i wziąć się w końcu za poprawę komunikacji w naszym mieście. Takich dróg jak w innym artykule jest w Gminie tyle że ho ho, ale lepiej pod oknami nowego osiedla za publiczne pieniądze zrobić kolejny park. Ach szkoda gadac.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.