18 10 2020

Inwentaryzacja źródeł ciepła trwa. Ankieterzy zapukają do drzwi

18.10.2020, godz.: 18:09
Inwentaryzacja źródeł ciepła trwa. Ankieterzy zapukają do drzwi
fot. Pixabay

W ostatnim tygodniu września rozpoczęła się inwentaryzacja źródeł ciepła w całej grodziskiej gminie. Do drzwi mieszkańców mogą więc zapukać ankieterzy zbierający informacje na ten temat. Ankietę można również wypełnić samemu.

Zadanie realizowane jest przez Urząd Miejski w Grodzisku Mazowieckim przy dofinansowaniu Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Ochrony Powietrza MAZOWSZE 2020. Inwentaryzacja potrwa do końca października. Prowadzą ją ankieterzy z firmy Zakład Analiz Środowiskowych Eko-precyzja. Posiadają identyfikatory oraz stosowne upoważnienia.

Mieszkańcy mogą również wypełnić ankietę własnym sumptem. Można ją pobrać u sołtysa; na stronie internetowej www.eko-precyzja.eu (następnie należy ją przesłać na adres: biuro@eko-precyzja.eu) Ankietę można również wypełnić w formularzu internetowym na stronie: www.eko-precyzja.eu. Wreszcie – telefonicznie pod numerem: 694 025 853.

– Celem realizacji zadania jest polepszenie jakości życia mieszkańców regionu poprzez poprawę jakości powietrza, a także wsparcie gmin w realizacji działań wynikających z przepisów prawa miejscowego, np. programu ochrony powietrza, planu działań krótkoterminowych, uchwały antysmogowej – informuje grodziski magistrat i przypomina…

– Pamiętaj, że w piecu centralnego ogrzewania można spalać: węgiel kamienny, węgiel brunatny, węgiel mieszany (tzw. czeski), ekogroszek, pellet, brykiet drzewny, suche niemalowane i nieimpregnowane drewno, brykiet ze słomy, zboże, odpady roślinne (np. pestki, szyszki, łupiny z orzechów).

Zabronione jest natomiast spalanie: śmieci, tworzyw sztucznych, płyt meblowych, kolorowego papieru, odpadów węglowych, mułów i flotów drewna i biomasy o wilgotności powyżej 20%.

💬︎ 1

Dodaj Komentarz

Jedna odpowiedź do “Inwentaryzacja źródeł ciepła trwa. Ankieterzy zapukają do drzwi”

  1. Inwentaryzacja pisze:

    W Wydziale Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Grodzisk Maz. nic nie wiedzą o inwentaryzacji. Twierdzą że to nieprawda. Że to nie dotyczy miasta Grodzisk Maz.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.