reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

21

11 2023

Inseminacja pozwala na spełnienie pragnienia o rodzicielstwie


Artykuł sponsorowany

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

Inseminacja pozwala na spełnienie pragnienia o rodzicielstwie - Grodzisk News


Obecnie wiele par w wieku rozrodczym boryka się z problemami związanymi z płodnością. Dla tych, którzy pragną powiększyć rodzinę, ale napotykają na swojej drodze trudności, istnieją różne metody medycznego wsparcia. Jedną z nich jest inseminacja, popularna technika wspomaganego rozrodu, z której można skorzystać w Klinikach Bocian w Warszawie.


Czym jest inseminacja i kto może ją wykonać?
Inseminacja jest jednym z zabiegów wspomagania płodności, polegającym na wprowadzeniu wyselekcjonowanego nasienia mężczyzny bezpośrednio do jamy macicy kobiety w celu zwiększenia szans na zapłodnienie komórki jajowej. Wykorzystuje się do tego giętką rurkę określaną jako kateter. Istnieją jej dwa główne rodzaje: inseminacja nasieniem partnera (IUI) oraz inseminacja nasieniem dawcy (IUD). Procedura inseminacji jest stosunkowo prosta i nieinwazyjna. Inseminacja może być opcją dla par mierzących się z problemami z jakością nasienia, niemożnością odbycia stosunku seksualnego, niedrożnością jajowodów, problemami z owulacją, nieregularnymi cyklami menstruacyjnymi lub niepłodnością idiopatyczną, czyli taką o niewyjaśnionej przyczynie. Co więcej, zabieg jest też zalecany, gdy śluz kobiety wykazuje wrogość wobec nasienia lub zanim podejdzie do procedury in vitro.

Jak przebiega inseminacja?
Inseminacja domaciczna może być realizowana w naturalnym cyklu pacjentki, jednak najczęściej przeprowadza się ją w ramach stymulacji hormonalnej w postaci zastrzyków lub tabletek już od pierwszych dni cyklu, w którym planowana jest procedura. Następnie przez określony czas lekarz dokładnie monitoruje cykl menstruacyjny kobiety, aby ustalić najlepszy moment na wykonanie zabiegu. Wykonuje wówczas badania ultrasonograficzne oraz kontroluje poziomy wybranych hormonów. Kiedy pęcherzyki jajnikowe osiągną właściwy rozmiar, podawany jest lek wywołujący owulację, a następnie po około 24-36 godzinach przeprowadza się procedurę inseminacji. Ostatnim etapem jest oddanie nasienia przez partnera ok. 2 godziny przed planowanym zabiegiem, aby mogło zostać oczyszczone z bakterii w laboratorium. Dwa tygodnie po zabiegu należy wykonać test ciążowy z krwi Beta-hCG.

Jaka jest skuteczność inseminacji?
Skuteczność inseminacji może różnić się w zależności od wielu czynników, w tym przyczyny problemów z płodnością, wieku kobiety i jakości nasienia. Zgodnie z danymi przedstawionymi przez Europejskie Towarzystwo Rozrodu i Embriologii (ESHRE), osiągnięcie ciąży przy inseminacji partnerskiej lub małżeńskiej, wykazuje skuteczność 12% dla kobiet poniżej 40 roku życia, 8% dla kobiet powyżej 40 roku życia, a w przypadku inseminacji z użyciem dawstwa nasienia 20% dla kobiet poniżej 40 roku życia i 11% dla kobiet powyżej 40 roku życia.

Gdzie można wykonać inseminację w Warszawie?
W stolicy Polski, Warszawie, jednym z renomowanych ośrodków medycznych specjalizujących się w inseminacji są dwie placówki Kliniki Bocian zlokalizowane przy al. Niepodległości 18 i ul. Stawki 2a. To miejsca, które oferują nie tylko profesjonalną opiekę medyczną, ale także indywidualne podejście do każdej pary. Działając zgodnie z najnowszymi standardami i wykorzystując najnowsze technologie, Kliniki Bocian w Warszawie dają nadzieję na spełnienie marzenia o rodzicielstwie. Warto zaznaczyć, że obie placówki posiadają nowoczesny sprzęt diagnostyczny i doświadczony personel medyczny, co gwarantuje wysoką jakość świadczonych usług.

Pary, które są zainteresowane skorzystaniem z procedury inseminacji w Klinikach Bocian w Warszawie, proszone są o kontakt bezpośrednio z placówkami pod numery: +48 22 300 51 90 lub +48 22 300 50 90.

📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2023 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.