reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

01

07 2022

IMGW znów ostrzega. Będą burze i silny wiatr


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: PixabayIMGW znów ostrzega. Będą burze i silny wiatr - Grodzisk News


Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał kolejne ostrzeżenia dotyczące niebezpiecznych warunków atmosferycznych. Dla powiatu grodziskiego wydał kolejny alert drugiego stopnia, a dla sąsiedniego powiatu warszawskiego zachodniego – alert stopnia trzeciego, czyli najwyższego z możliwych.


Wciąż obowiązuje ostrzeżenie wydane kilka dni temu przez IMGW dla naszego powiatu dotyczące upału. – Nadal prognozuje się upał, temperatura maksymalna wyniesie od 30°C do 33°C, a minimalna od 18°C do 21°C – ten alert obowiązuje do dziś do godz. 20.00.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Jednak meteorolodzy opublikowali kolejne ostrzeżenie drugiego stopnia dla naszego powiatu. – Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć bardzo silne opady deszczu do 40 mm, lokalnie do 50 mm, oraz porywy wiatru do 95 km/h, lokalnie do 110 km/h – czytamy w komunikacie IMGW.

Alert ten będzie obowiązywał od dziś od godz. 17.00 do jutra do godz. 5.00. Prawdopodobieństwo wystąpienia burz z gradem w powiecie grodziskim oceniono na 75 proc.

Drugi stopień dotyczący burz z gradem obowiązuje również w sąsiednich powiatach w tym m.in. powiecie warszawskim zachodnim. Tam jednak IMGW wydało również inny alert, najwyższego trzecie stopnia. – Prognozuje się upały. Temperatura maksymalna w dzień od 34°C do 37°C. Temperatura minimalna w nocy od 18°C do 22°C – przewidują meteorolodzy. Ten alert będzie obowiązywał do dzisiejszego wieczora.


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.