reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

01

07 2022

IMGW znów ostrzega. Będą burze i silny wiatr


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: PixabayIMGW znów ostrzega. Będą burze i silny wiatr - Grodzisk News


Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał kolejne ostrzeżenia dotyczące niebezpiecznych warunków atmosferycznych. Dla powiatu grodziskiego wydał kolejny alert drugiego stopnia, a dla sąsiedniego powiatu warszawskiego zachodniego – alert stopnia trzeciego, czyli najwyższego z możliwych.


Wciąż obowiązuje ostrzeżenie wydane kilka dni temu przez IMGW dla naszego powiatu dotyczące upału. – Nadal prognozuje się upał, temperatura maksymalna wyniesie od 30°C do 33°C, a minimalna od 18°C do 21°C – ten alert obowiązuje do dziś do godz. 20.00.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Jednak meteorolodzy opublikowali kolejne ostrzeżenie drugiego stopnia dla naszego powiatu. – Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć bardzo silne opady deszczu do 40 mm, lokalnie do 50 mm, oraz porywy wiatru do 95 km/h, lokalnie do 110 km/h – czytamy w komunikacie IMGW.

Alert ten będzie obowiązywał od dziś od godz. 17.00 do jutra do godz. 5.00. Prawdopodobieństwo wystąpienia burz z gradem w powiecie grodziskim oceniono na 75 proc.

Drugi stopień dotyczący burz z gradem obowiązuje również w sąsiednich powiatach w tym m.in. powiecie warszawskim zachodnim. Tam jednak IMGW wydało również inny alert, najwyższego trzecie stopnia. – Prognozuje się upały. Temperatura maksymalna w dzień od 34°C do 37°C. Temperatura minimalna w nocy od 18°C do 22°C – przewidują meteorolodzy. Ten alert będzie obowiązywał do dzisiejszego wieczora.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.