27 06 2020

IMGW ostrzega: Uwaga na gwałtowne burze z gradem!

27.06.2020, godz.: 15:45
IMGW ostrzega: Uwaga na gwałtowne burze z gradem!
fot. Pixabay

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) wydał dziś kolejne ostrzeżenie o gwałtownych burzach, którym towarzyszyć mogą obfite deszcze i gradobicie. Synoptycy prognozują, że w tym czasie może wiać bardzo porywisty wiatr nawet do 90 km/h.

Syboptycy prognozują wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 10 mm do 20 mm, lokalnie do 30 mm oraz porywami wiatru do 90 km/h. Może być też grad.

Jak podało IMGW, „W wielu miejscach występują burze z gradem i przemieszczają się na północny wschód. Towarzyszą im opady deszczu o natężeniu około 5 mm/10 minut, miejscami do 10 mm/10 minut. Godzinowe sumy opadów są szacowane na 20-25 mm. Nie notuje się silnych porywów wiatru, ale nadal możliwe są wartości 70-80 km/h. Nadal należy spodziewać się rozwoju nowych komórek burzowych, a miejscami sumy opadów deszczu mogą wynieść 30-40 mm.”

Ostrzeżenie pierwszego – najniższego – stopnia obowiązuje do godz. 21.00.

💬︎ 0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.