TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

25

06 2022

IMGW ostrzega przed upałami


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: PixabayIMGW ostrzega przed upałami - Grodzisk News


Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie drugiego stopnia niemal dla całego kraju.


Synoptycy wydali ostrzeżenie drugiego stopnia w trzystopniowej skali dla niemal całego kraju w tym m.in. dla całego województwa mazowieckiego. – Prognozuje się upał. Temperatura maksymalna w dzień od 29°C do 32°C, w poniedziałek (27.06) i wtorek (28.06) miejscami do 34°C. Temperatura minimalna w nocy 25/26.06 od 13°C do 17°C, a w kolejne od 16°C do 20°C – zapowiadają.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

IMGW ocenia, że prawdopodobieństwo wystąpienia tak wysokich temperatur ocenia się na 80 proc. Ostrzeżenie jest ważne od dziś od godz. 12.00 do godz. 20.00 we wtorek (28 czerwca).

Upały są szczególnie niebezpieczne dla niemowląt i małych dzieci oraz osób w podeszłym wieku. Starajmy się nie przebywać w pełnym słońcu. Jeśli nie musimy, nie wychodźmy z domu w godzinach południowych. Każdy powinien pamiętać o piciu dużej ilości wody i unikaniu niepotrzebnego wysiłku fizycznego. Wysoka temperatura osłabia naszą koncentrację. Zachowajmy więc szczególną rozwagę podczas jazdy samochodem. Pod żadnym pozorem nie wolno też zostawiać dzieci i zwierząt w zaparkowanym pojeździe.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.