TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

01

02 2022

Ile zebrały sztaby WOŚP w regionie?


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

Ile zebrały sztaby WOŚP w regionie? - Grodzisk News


Niedziela upłynęła pod znakiem gry z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Deklarowana przez Fundację WOŚP kwota zbiórki w wysokości 136 282 325 zł prawdopodobnie nie tylko zostanie osiągnięta, ale wręcz przekroczona. Zwłaszcza, że wiele aukcji jeszcze trwa. Zadowolone z efektów zbiórek są też sztaby w naszym powiecie. Spójrzmy na zebrane przez nich sumy.


Tegoroczna zbiórka odbywa się dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. Wzrok to najważniejszy zmysł człowieka. Jakiekolwiek problemy z nim związane wpływają na ogólny rozwój i poznawanie świata, dlatego tak istotne jest szybkie stwierdzenie ewentualnych nieprawidłowości i podjęcie leczenia, a czynnikiem niezbędnym do prawidłowej diagnozy i wdrożenia terapii jest nowoczesny sprzęt, którego polskim placówkom brakuje.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

–Oddziały i pododdziały okulistyki dziecięcej oraz wydzielone łóżka dziecięce w oddziałach okulistyki dla dorosłych działają w 25 ośrodkach w 17 miastach Polski. W całym kraju są też poradnie okulistyki dziecięcej, które również wymagają wyposażenia w nowoczesny sprzęt okulistyczny. Rokrocznie na oddziałach okulistyki dziecięcej hospitalizowanych jest kilkanaście tysięcy pacjentów. Jednymi z najczęstszych powodów, dla których dzieci trafiają do specjalistów z zakresu okulistyki, są - poza pogorszeniem ostrości wzroku - jaskra, zaćma, różnego rodzaju urazy, anomalie rozwojowe i nowotwory. Wiele tych schorzeń wymaga wykonania zabiegów operacyjnych - w 2019 roku przeprowadzono ich blisko 650, z czego najwięcej, ponad 25%, stanowiły operacje guzów*. Specjaliści uwagę zwracają również na krótkowzroczność wśród dzieci i młodzieży, która w coraz większej liczbie krajów przybiera charakter epidemiczny, co ma bezpośredni związek z nadmiernym korzystaniem z urządzeń elektronicznych – podaje Fundacja WOŚP.

Z zebranych pieniędzy WOŚP zakupi m.in.:
–angiograf dwupłaszczyznowy do leczenia siatkówczaka - najczęstszego nowotworu złośliwego gałki ocznej u dzieci 
–oftalmoskopy do badania dna oka  
–lampy szczelinowe do diagnostyki przedniego odcinka oka 
–tonometry do pomiaru ciśnienia śródgałkowego (rogówki i soczewki) 
–synoptofory do pomiaru kąta zeza 
–urządzenia OCT do bezinwazyjnej diagnostyki schorzeń 
–tomografy dna oka 
–mikroskopy  
–stoły operacyjne  

Spójrzmy ile do zakończenia dnia finału udało się zebrać poszczególnym sztabom.

Grodzisk Mazowiecki
Sztab WOŚP w Grodzisku zebrał 223 082,16 zł.

Milanówek
W Milanówku zebrano ponad 98 tysięcy złotych.

Podkowa Leśna
Sztab w Podkowie Leśnej zebrał 34 605,98 z oraz 65 euro. – Składają się na nią: kwoty z kwest do puszki, eSkarbonki, licytacja, wszystko co mogliśmy zrobić w takich warunkach pogodowych i pandemicznych, oraz bez z ograniczonym... prądem – mówią sztabowcy.

Baranów
W Baranowie sztab musiał odwołać imprezę sceniczną ze względu na bardzo silny wiatr. – Wiało tak mocno, że po prostu nie udało się rozstawić sceny. Odbył jednak nasz bieg w ramach akcji "Policz się z cukrzycą", zebraliśmy też sporo do puszek i e-skarbonki. A nasz szatb liczył tylko dziewięciu wolontariuszy więc cieszymy się, że zagraliśmy i będziemy grać dalej – mówi nam Katarzyna Szaflarska, szefowa sztabu WOŚP w Baranowie. – Dziś wieczorem powinniśmy mieć wyniki zbiórki – dodaje.

Wyników z pozostałych sztabów jeszcze nie podano.

💬︎   dodaj komentarz

Brawo region . Będę grała .... i jeden dzień dluzej

Gienia
02-02-2022 11:52
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2023 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.