05 08 2019

Ile więcej grodziszczanie zapłacą za odbiór śmieci? Dziś decyzje

05.08.2019, godz.: 14:07
Ile więcej grodziszczanie zapłacą za odbiór śmieci? Dziś decyzje
fot. GrodziskNews

Dziś grodziscy radni będą głosować nad przyjęciem uchwały dotyczącej podwyżek cen za odbiór odpadów. Jej zatwierdzenie jest konieczne, by system śmieciowy mógł funkcjonować. Samorządowcy zapewniają, że cena za śmieci segregowane wyniesie 25 zł.

Stoi to niejako w sprzeczności z treścią projektu uchwały, który umieszczono w biuletynie informacji publicznej. Tam bowiem proponowana cena za odbiór odpadów gromadzonych w sposób selektywny wynosi 28 złotych od każdego członka gospodarstwa domowego.

Wiceburmistrz Piotr Galiński uspokaja: – Tak jak pisaliśmy w niedawnym liście do mieszkańców (tutaj), opłata za śmieci segregowane od 1 października wyniesie 25 zł od osoby. Projekt uchwały był sporządzany wcześniej, stąd liczba 28, która jednak zostanie zmieniona autopoprawką na sesji – mówi włodarz.

W przypadku śmieci niesegregowanych grodziski samorząd proponuje kwotę 39 zł od osoby. – Chcemy w ten sposób skłonić mieszkańców do segregacji odpadów. Wszyscy na tym skorzystamy – mówi Galiński.

Nam udało się ustalić, że opłata 25 zł od osoby będzie możliwa dzięki temu, iż odbiorem części odpadów zajmie się Grodziski Zakład Gospodarki Komunalnej. Obniży to bowiem koszty ponoszone na rzecz zewnętrznego operatora śmieciowego. ZGK weźmie na siebie odbiór odpadów zielonych oraz gruzu.

0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata