TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

02

04 2024

Idź na wybory! Wybierz lepszą przyszłość


Artykuł sponsorowany

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

Idź na wybory! Wybierz lepszą przyszłość - Grodzisk News


Wybory samorządowe już 7 kwietnia. Tego dnia wybierzemy naszych przedstawicieli do rad gmin i powiatów. Damy także mandat zaufania radnym województwa oraz wójtom, burmistrzom i prezydentom. To od naszych głosów zależy, w jakim kierunku będą się rozwijać nasze małe ojczyzny. Każdy głos ma znaczenie.


Jaka będzie frekwencja? To zależy od nas


Według danych PKW na Mazowszu w wyborach samorządowych może wziąć udział ponad 4 mln wyborców, a głosowanie odbędzie się w blisko 3,5 tys. obwodów. Niestety, jak pokazują badania – wybory samorządowe cieszą się zwykle mniejszym zainteresowaniem, niż parlamentarne, stąd niższa frekwencja. Mniejszy udział w wyborach samorządowych zauważalny jest zwłaszcza w grupie młodych wyborców. A to właśnie samorządowcy są najbliżej obywateli, ich codziennych spraw i mają wpływ na funkcjonowanie lokalnych społeczności.

Czy Mazowsze powtórzy frekwencyjny sukces?


Podczas ostatnich wyborów samorządowych w 2018 r. jedynym regionem w Polsce, w którym frekwencja wyniosła ponad 60 proc. było Mazowsze! Najliczniej głosowali mieszkańcy Warszawy – blisko 67 proc., a tuż za nimi uplasowali się mieszkańcy powiatu przysuskiego – 65 proc., sokołowskiego, szydłowieckiego i warszawskiego zachodniego. Wszędzie tam blisko 62 proc. wyborców wzięło udział w głosowaniu. Biorąc pod uwagę całe województwo mazowieckie, może się ono pochwalić najwyższym w kraju udziałem wyborców w głosowaniu wynoszącym 61,02 proc.

Jak podkreśla Anna Brzezińska, radna województwa, przewodnicząca sejmikowej Komisji Rozwoju Gospodarczego, Infrastruktury i Przeciwdziałania Bezrobociu – w wyborach samorządowych decydujemy o przyszłości swojej i przyszłych pokoleń. – Wybieramy naszych przedstawicieli, którzy przez 5 następnych lat będą wprowadzać w życie wartości, którymi się kierujemy. Solidarność, pomocniczość i zaangażowanie to szczególne drogowskazy dla każdego samorządowca – zaznacza radna.

Sejmik Województwa Mazowieckiego to kluczowy organ w tworzeniu programów wsparcia, które odpowiadają na potrzeby mieszkanek i mieszkańców. W kompleksowy sposób wspomagają różne dziedziny życia, wspierają m.in. inwestycje w ochronę zdrowia, placówki kultury i programy edukacyjne skierowane zarówno do dzieci i młodzieży, ale także do seniorów i seniorek na całym Mazowszu
– dodaje radna Anna Brzezińska.

Wtóruje jej Dorota Stalińska, radna województwa, wiceprzewodnicząca Komisji Edukacji, Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Komisji Kultury i Dziedzictwa Narodowego Sejmiku Województwa Mazowieckiego. – Zawsze powtarzałam, że nie będzie wielkiej kultury bez inwestowania w najmniejsze placówki kulturalne. To często właśnie w małych miejscowościach rodzą się największe talenty. Musimy dawać im szansę i wspierać w spełnianiu marzeń. Inwestycje w kulturę, to inwestycje we wrażliwość kolejnych pokoleń. Dzieci i młodzież na Mazowszu mają we mnie swoją sojuszniczkę – tak rozumiem pracę w samorządzie i z tego powodu zachęcam wszystkich do udziału w wyborach – z miłości do kultury.

Jak oddać ważny głos?


1. Sprawdź swoje dane w Centralnym Rejestrze Wyborców i znajdź swój lokal do głosowania.
2. Idąc do lokalu wyborczego pamiętaj, aby mieć ze sobą dokument potwierdzający tożsamość.
3. Na każdej karcie do głosowania postaw jeden znak „X” w kratce po lewej stronie obok nazwiska jednego wybranego kandydata.

Pamiętajmy, że nasz głos ma znaczenie, dlatego ważne jest, abyśmy dokonali świadomego i odpowiedzialnego wyboru.Nasze małe ojczyzny potrzebują opieki, zaangażowania i skuteczności w działaniu. W nadchodzących wyborach samorządowych pokażmy, że Mazowsze ma najbardziej zaktywizowaną społeczność. Kierunek, w którym przez kolejne 5 lat będzie zmierzało Mazowsze musi uwzględniać wszystkie grupy społeczne. Na tym polega praca radnych, burmistrzów i wójtów, na wsłuchiwaniu się w głos swoich mieszkańców i realizowanie ich oczekiwań, włączając w nie wszystkich – apelują Anna Brzezińska i Dorota Stalińska, radne województwa.

📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.