12

09 2021

Hutnik sprawił Pogoni spore problemy, ale... są trzy punkty

Z dużymi problemami, ale się udało – Pogoń Grodzisk wyrwała trzy punkty Hutnikowi Kraków, który do przerwy prowadził jedną bramką.

Mecz z niżej notowanym rywalem, który przegrał ostatnich pięć spotkań miał być dobrą okazją do poprawy dorobku punktowego. Choć Pogoni ostatecznie udało się zgarnąć pełną pulę, to jednak nie było to łatwe spotkanie.

Podopieczni Krzysztofa Chrobaka nie najlepiej rozpoczęli ten mecz, nie potrafili sforsować obrony gości, która grała zdecydowanie, a ci z minuty na minutę poczynali sobie coraz lepiej. Ostatecznie w 31. minucie Abdallah Hafez zdobył bramkę dla Hutnika. Piłkarze Pogoni sygnalizowali zagranie ręką zawodnika gości, ale sędzia uznał, że wszystko odbyło się w zgodzie z przepisami i było 0:1.

Po przerwie obraz gry się zmienił diametralnie. Pogoń od razu ruszyła do ataku, była coraz groźniejsza i już w 53. minucie był remis – bramkę zdobył Jakub Kołaczek. Zawodnicy Pogoni nie zwolnili i starali się wyjść na prowadzenie. Udało się to w 62. minucie, gdy swoją okazję na gola zamienił niezawodny Jean Franco. Z biegiem czasu ataki gospodarzy słabły, robiło się coraz bardziej nerwowo, ale ostatecznie udało się wygrać i dopisać cenne trzy punkty.

Za tydzień zawodników Pogoni czeka kolejny bardzo ważny mecz – zmierzą się z sąsiadującą w tabeli Pogonią Siedlce.

Pogoń Grodzisk Mazowiecki – Hutnik Kraków 2:1 (0:1)
Bramki: Kołaczek 53’, Jean Franco 62’ – Hafez 31’

Pogoń: Haluch, Zimmer, Zebrowski (Choroś 46’), Gładysz, Theus (Maślanka 80’), Kalinowski (Sacharuk 90’), Owczarek, Kołaczek, Wrzesiński, Lisowski (Czajkowski 80’), Franco (Gzieło 90’)

Hutnik: Leszczyński, Hoyo-Kowalski, Stawarczyk, Jurkowski, Tetych (Kitliński 76’), Kędziora (Bernal 76’), Zawadzki (Sobala 80’), Kieliś (Świątek 67’), Zmorzyński, Wilczyński (Chmiel 67’), Hafez

Tylko Hutnik. Jeszcze nadejdą lepsze czasy.