28 12 2019

Gwiazdkowy prezent dla Jaktorowa. Półtora miliona na przebudowę drogi

28.12.2019, godz.: 10:04
Gwiazdkowy prezent dla Jaktorowa. Półtora miliona na przebudowę drogi
fot. jaktorow.pl

Niejako prezent pod choinkę jaktorowska gmina otrzymała nie byle jaką dotację na ważną inwestycję oto kasę samorządu zasili ponad półtora miliona złotych z Funduszu Dróg Samorządowych na dalszą rozbudowę ulicy Powstańców w Jaktorowie.

Przypomnijmy, że w czerwcu magistrat wybrał wykonawcę przebudowy i rozbudowy ul. Powstańców. Zadanie powierzono firmie Fal-Bruk z Warszawy, która zażyczyła sobie ponad 2,2 mln zł, czyli przeszło milion więcej niż pierwotnie zakładali urzędnicy. W takiej sytuacji pozyskanie półtoramilionowego dofinansowania jest dla budżetu gminy prawie zbawienne i co ważne – pozwoli przeprowadzić inwestycję bez przeszkód.

Inwestycja ta ma poszerzyć ul. Powstańców na 350-metrowym fragmencie do 6 metrów, po trzy na każdy pas ruchu. Nawierzchnia ma zostać wykonana z asfaltobetonu. Ponadto inwestycja zakłada m.in. przebudowę wlotów dróg poprzecznych wewnętrznych, zjazdów do posesji, chodnika, odwodnienia, a także budowę miejsc postojowych.

0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata