reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

13

02 2024

Gwiazda ponownie pokonana


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Marcin MasalskiGwiazda ponownie pokonana - Grodzisk News


Tenisiści stołowi Dartomu Bogorii Grodzisk Mazowiecki pokonali na wyjeździe Polski Cukier Gwiazdę Bydgoszcz 3:1 w meczu na szczycie LOTTO Superligi. Drużyna z Grodziska ma cztery punkty przewagi nad drugą w tabeli ekipą w Bydgoszczy.


To był trzeci mecz Bogorii z Gwiazdą w ciągu ostatnich dwóch tygodni. Poprzednie dwa mecze rozgrywano w ramach Pucharu Europy, a wczoraj oba zespoły mierzyły się w rozgrywkach LOTTO Superligi. Jednak zarówno na arenie międzynarodowej jak i krajowej górą była drużyna z Grodziska.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Oba zespoły grały wczoraj bez swoich ważnych graczy – Bogoria bez Miłosza Redzimskiego, a Gwiazda bez Szweda Trulsa Moregarda i Koreańczyka Jang Woojina.

Spotkanie rozpoczęli więc Vladislav Ursu i Jin Takuya. Pierwszego seta wygrał gracz Bogorii, ale kolejne trzy należały już do Mołdawianina i gospodarze wyszli na prowadzenie. W drugim pojedynku mierzyli się Artur Grela i Panagiotis Gionis. Grek wygrał co prawda 3:0, ale Grela postawił mu trudne warunki i każdego seta przegrywał minimalnie.

Na prowadzenie Bogorię wyprowadził Marek Badowski, który pokonał Taku Takakiwę 3:1, ale to starcie również było niezwykle wyrównane i Azjacie niewiele brakowało, aby przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Czwarte starcie okazało się być ostatnim, a zagrali w nim Ursu i Gionis. Gracz Bogorii pierwsze dwa sety zagrał wręcz koncertowo, bowiem pozwolił liderowi Gwiazdy na zdobycie łącznie tylko sześciu punktów. W trzecim role się odwróciły i to Ursu wygrał zdecydowanie. W trzecim Gionis wrócił na właściwe tory i pokonał rywala do sześciu.

Po 13 kolejkach LOTTO Superligi prowadzi Dartom Bogoria z 33 punktami na koncie przed Gwiazdą (29 pkt.) i Dekorglassem Działdowo (28 pkt.).

Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz – Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki 1:3
Vladislav Ursu – Jin Takuya 3:1 (14:16, 11:7, 11:8, 11:6)
Artur Grela – Panagiotis Gionis 0:3 (8:11, 11:13, 9:11)
Taku Takakiwa – Marek Badowski 1:3 (10:12, 11:7, 11:13, 11:13)
Ursu – Gionis 1:3 (4:11, 2:11, 11:4, 6:11)


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.