07 01 2020

Grzech Piotrowski wystąpi w Podkowie

07.01.2020, godz.: 17:25
Grzech Piotrowski wystąpi w Podkowie
Fot. Facebook/Ckio Podkowa Leśna

W styczniu w sali widowiskowej Centrum Kultury i Inicjatyw Obywatelskich w Podkowie Leśnej wystąpi Grzech Piotrowski, wybitny polski kompozytor, saksofonista, producent muzyczny i aranżer. Szykujcie się na kawał dobrej muzyki.

Grzegorz „Grzech” Piotrowski to absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. W 1997 r. założył grupę Alchemik, w której występowali m.in. bracia Paweł i Łukasz Golcowie. Kapela zdobyła wiele nagród m.in. na belgijskim Jazz Hoeilaart zajęła pierwsze miejsce. W 2003 r. napisał muzykę do filmu „Powiedz, to Gabi” Rolanda Rowińskiego. Dwa lata później ukazała się jego solowa płyta zatytułowana „SIN”. Ma na swoim koncie wiele autorskich płyt i współprodukcji międzynarodowych.

Grzech jest założycielem World Orchestry muzycznego projektu międzynarodowego łączącego muzykę odległych rejonów ziemi z jazzem i impresjonizmem. W orkiestrze na rzadko spotykanych instrumentach grają wirtuozi m.in. z Belgii, Japonii, Laponii, Bułgarii, Mongolii, czy Norwegii. W 2012 i 2013 r. Piotrowski wydał dwa albumy World Orchestry, które były nominowane do Fryderyków, czyli najważniejszej nagrody polskiego przemysłu fonograficznego.

– Koncerty „One World” są częścią jego planu budowania World Orchestry przez wybitnych artystów polskiej sceny jazzowej i sceny muzyki improwizowanej oraz gości ze świata – artystów wywodzących się z różnych kręgów kulturowych, w wirtuozerski sposób przełamujących stylistyczne i gatunkowe bariery, tworzących muzykę otwartą na dialog. Koncert w Podkowie Leśnej pokaże pełnię możliwości brzmienia saksofonu. Dzięki loopingowi Grzech Piotrowski namaluje dźwiękiem niezwykłe muzyczne obrazy, pobudzające wyobraźnię słuchacza. Artysta dołączy do koncertu wybitnych instrumentalistów oraz korzenne brzmienia instrumentalne – zapowiadają koncert organizatorzy.

Wraz z Grzechem Piotrowskim w sali widowiskowej przy ul. Świerkowej 1 wystąpią: Piotr Matusik (piano), Krzysztof Gradziuk (instrumenty perkusyjne) oraz Bartek Bartozzi Wojciechowski (bas).

Koncert odbędzie się 18 stycznia o godz. 19.00. Bilety w cenie 40 zł. Sprzedaż i rezerwacja: anna.ragan@ckiopodkowa.pl lub 22 758 94 41.

💬︎ 0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.