reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

30

03 2023

Grupa przestępcza zajmująca się nielegalnym hazardem rozbita


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Komenda Stołeczna PolicjiGrupa przestępcza zajmująca się nielegalnym hazardem rozbita - Grodzisk News


Siedmiu członków zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się organizowaniem nielegalnych gier na automatach zostało zatrzymanych. Lokale z automatami znajdowały się w wielu miejscowościach m.in. w Milanówku i Grodzisku Mazowieckim.


Akcję przeprowadzili policjanci ze stołecznego Wydziału do walki z Terrorem Kryminalnym i Zabójstw wspólnie z funkcjonariuszami Mazowieckiego Urzędu Celno–Skarbowego w Warszawie. Grupa przestępcza, którą się zajmowali działała na terenie kilku województw: mazowieckiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego, małopolskiego, śląskiego. Według ustaleń śledczych, grupa ta była zamieszana w przestępstwa, w tym w organizowanie gier hazardowych wbrew przepisom.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Jeden z siedmiu zatrzymanych zorganizował sieć lokali, w których nielegalnie funkcjonowały automaty do gier hazardowych. Znajdowały się one w: Radomiu, Szydłowcu, Warce, Grójcu, Pionkach, Skarżysku-Kamiennej, Dębicy, Pilźnie, Ropczycach, Brzesku, Bochni, Tarnowie, Warszawie, Sulejówku, Raszynie, Piasecznie, Górze Kalwarii, Konstancinie-Jeziorna, Ząbkach, Milanówku, Ostrołęce oraz Grodzisku Mazowieckim.

– W trakcie działań przeprowadzonych przez funkcjonariuszy oprócz lokali zostały przeszukane również miejsca zamieszkania zatrzymanych i użytkowane przez nich pojazdy. Śledczy przeprowadzili też eksperyment procesowy, podczas którego został otwarty jeden z kontenerów wolnostojących w miejscowości Sulejówek, w którym znajdowały się cztery niezarejestrowane automaty do gier wraz z kluczami do kasowania punktów kredytowych oraz telefon komórkowy wraz z kartami SIM – poinformowała Komenda Stołeczna Policji.

Cała siódemka zatrzymanych usłyszała zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, która zajmowała się nielegalnym organizowaniem gier hazardowych. Pięciu z nich zostało tymczasowo aresztowanych na trzy miesiące. Dwóch pozostałych objęto policyjnym dozorem, nałożono na nich zakaz opuszczania kraju oraz zastosowano środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego.

Grupa przestępcza zajmująca się nielegalnym hazardem rozbita - Grodzisk News
Grupa przestępcza zajmująca się nielegalnym hazardem rozbita - Grodzisk News
Grupa przestępcza zajmująca się nielegalnym hazardem rozbita - Grodzisk News


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

a to na Sienkiewicza od dawna jest przecież - policja przejeżdża tamtędy codziennie i nie widzą? to trzeba specjalną spec-grupę do tego ?

Szary
01-04-2023 18:02

Od kilku lat w Brwinowie zupełnie oficjalnie działają miejsca gdzie można pograć na maszynach .Jeden przy bazarze , a drugi na Rynku . Policja tego nie widzi ???

Abadon
26-04-2023 08:05
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.