03

09 2018

Grodziszczanka pierwszą Polką, która pokonała Podwójnego Ironmana

Grodziszczanka pierwszą Polką, która pokonała Podwójnego Ironmana - Grodzisk News

Marta Otto, mieszkanka Grodziska, dokonała historycznego wyczynu w polskim sporcie. Triathlonistka jako pierwsza Polka ukończyła morderczy dystans Podwójnego Iron Mana. Walczyła przez 27 godzin i 16 minut!

Zawodniczka reprezentująca barwy klubu Kuźnia Triathlonu musiała pokonać trzy mordercze etapy: kolejno 7,6 km pływania, 360 km jazdy na rowerze i na koniec 84,4 km biegu do mety. Grodziszczanka nie tylko jako pierwsza Polka w historii ukończyła całą konkurencję, lecz także wygrała w rywalizacji kobiet.

Sama zawodniczka przyznała, że była bardzo dobrze przygotowana do startu, choć jazda na rowerze na dystansie aż 360 kilometrów była ciężkim, ocierającym się o abstrakcję doświadczeniem. Trzeba było walczyć nie tylko z trasą, ale i z narastającym zmęczeniem i chęcią zaśnięcia. Gdy udało się ukończyć drugą konkurencję przyszedł czas na przebiegnięcie dystansu równego dwóm maratonom.

Ostatecznie Marta Otto wbiegła na metę z łącznym czasem 27 godzin i 16 minut. Radość z ukończenia Podwójnego Ironmana potęgowała świadomość, że zrobiła to jako pierwsza Polka i do tego grodziszczanka!