03 09 2018

Grodziszczanka pierwszą Polką, która pokonała Podwójnego Ironmana

03.09.2018, godz.: 10:16
Grodziszczanka pierwszą Polką, która pokonała Podwójnego Ironmana
fot. Kuźnia Triathlonu

Marta Otto, mieszkanka Grodziska, dokonała historycznego wyczynu w polskim sporcie. Triathlonistka jako pierwsza Polka ukończyła morderczy dystans Podwójnego Iron Mana. Walczyła przez 27 godzin i 16 minut!

Zawodniczka reprezentująca barwy klubu Kuźnia Triathlonu musiała pokonać trzy mordercze etapy: kolejno 7,6 km pływania, 360 km jazdy na rowerze i na koniec 84,4 km biegu do mety. Grodziszczanka nie tylko jako pierwsza Polka w historii ukończyła całą konkurencję, lecz także wygrała w rywalizacji kobiet.

Sama zawodniczka przyznała, że była bardzo dobrze przygotowana do startu, choć jazda na rowerze na dystansie aż 360 kilometrów była ciężkim, ocierającym się o abstrakcję doświadczeniem. Trzeba było walczyć nie tylko z trasą, ale i z narastającym zmęczeniem i chęcią zaśnięcia. Gdy udało się ukończyć drugą konkurencję przyszedł czas na przebiegnięcie dystansu równego dwóm maratonom.

Ostatecznie Marta Otto wbiegła na metę z łącznym czasem 27 godzin i 16 minut. Radość z ukończenia Podwójnego Ironmana potęgowała świadomość, że zrobiła to jako pierwsza Polka i do tego grodziszczanka!

0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata