reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

29

06 2023

Grodziszczanka ofiarą oszustwa, straciła 50 tys. zł


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: policja.plGrodziszczanka ofiarą oszustwa, straciła 50 tys. zł - Grodzisk News


Przestępcy nie ustają w poszukiwaniach coraz to nowych sposobów, by oszukać swoje ofiary i ukraść im pieniądze. Tak stało się w przypadku mieszkanki Grodziska, która straciła 50 tys. zł. Kobieta została oszukana metodą "na pracownika banku".


Policjanci przyznają, że to ostatnimi czasy bardzo często wykorzystywana metoda przez oszustów. Co gorsza, zbiera żniwo... Przestępca dzwowni do ofiary jako fałszywy pracownik banku i informuje o możliwym włamaniu na konto, kradzieży danych klientów lub innej sytuacji, która prowadzi do zagrożenia dla zgromadzonych tam pieniędzy. Aby to sprawdzić oszust doradza zainstalowanie na swoim urządzeniu odpowiedniej aplikacji, która wymaga wprowadzenia danych do logowania się na konto. W ten sposób przestępcy zdobywają potrzebne informacje i dokonują przelewów. Inny sposób to nakłonienie klienta do zaciągnięcia pożyczki i przelanie środków na podane konto bankowe.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Tę drugą metodę oszuści wykorzystali w przypadku mieszkanki Grodziska. Do kobiety zatelefonowała osoba podająca się za pracownicę jednego z banków i powiedziała, że na dane poszkodowanej ktoś próbuje uzyskać kredyt i aby mu to uniemożliwić powinna pilnie sama zawrzeć umowę pożyczki na najwyższą możliwą sumę i uzyskane w ten sposób środki przelać na bezpieczne konto bankowe.

–Gdy kobieta wykonała te zadania okazało się, że 50 tysięcy złotych trafiło na konto oszusta, a jej pozostała pożyczka do spłacenia. Policjanci przyjęli zawiadomienie o przestępstwie oszustwa i poszukują jego sprawców – poinformowała asp. sztab. Katarzyna Zych, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim.

–Kolejny raz przestrzegamy przed ufaniem osobom, które kontaktują się z nami telefonicznie lub przez internet. Dotyczy to również przypadku, gdy na ekranie telefonu wyświetla się informacja, że dzwoni do nas przedstawiciel danego banku. Oszuści mogą podszyć się pod numer konkretnej placówki, a następnie dzięki uzyskanym podczas rozmowy danym, są jeszcze bardziej skuteczni w namówieniu ofiary do wykonania kolejnych poleceń – apelują policjanci.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Głupich nie sieją!

wojtan
29-06-2023 12:41

A Ciebie posiali

Bolo
30-06-2023 07:15

Tylko matoł daje się nabrać i dobrze mu tak.

alko
30-06-2023 10:36
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.