02 12 2019

Grodziszczanin na szczycie świętej góry Fudżi [FOTO]

02.12.2019, godz.: 10:18
Grodziszczanin na szczycie świętej góry Fudżi [FOTO]
fot. Facebook/Grodzisk ponad chmurami

Mieszkaniec Grodziska Mariusz Smysło stanął na szczycie Fudżi – najwyższej góry Japonii, a zarazem miejsca wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO i uznawanego za święte miejsce.

Fudżi to także obiekt kultowy wśród turystów i fanów wspinaczki. Za oficjalny sezon turystyczny na Fudżi uznaje się lipiec i sierpień, to Mariusz Smysło postanowił wspiąć się na nią teraz, gdy jest zaśnieżona – niezwykle piękna, ale też trudniejsza do zdobycia.

A jak opisuje tę wspinaczkę sam Smysło? – Noc dłużyła mi się strasznie, nadeszła wreszcie 3:30, chwila na szybki posiłek, spakowanie życzy i w drogę zgodnie z planem. Góra pokryta jest śniegiem, wiec zakładam raki, przygotowuję kije trekingowe, zakładam plecak i przemieszczam się w górę. Podziwiam piękne gwieździste niebo i księżyc w pełni zapierający dech w piersiach. Jest cudownie, jednak skupiam się na robocie, bo jest ciemno i nie chce popełnić błędu lub zboczyć ze szlaku. Droga jest bardzo dobrze oznaczona i nie sprawia żadnego problemu. Mimo śniegu i czarnego pyłu wulkanicznego przemieszczam się dość szybko, żeby jak najwyżej przywitać wschód słońca. Coś pięknego, stoję nad chmurami, zaczyna świtać i słońce oświetla szczyt Świętej Góry Fudżi – światowego dziedzictwa UNESCO. Mega widoki wynagradzają zmęczenie i walkę o każdy metr w drodze na szczyt. Wreszcie 13 listopada 2019 r. o 8:52 melduję się na wysokości 3775 m n.p.m. Zadanie wykonane – napisał na profilu facebookowym „Grodzisk ponad chmurami”.

My zaś prezentujemy zdjęcia.

💬︎ 0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.