![Grodziszczanie pokazali serca na dłoni! [FOTO] - Grodzisk News](https://grodzisknews.pl/wiadomosci/2026/02/grodziszczanie-pokazali-serca-na-dloni-foto-0.jpg)
Walentynki w Grodzisku Mazowieckim miały w tym roku wyjątkowy, błękitno-czerwony odcień życzliwości. Wczorajsze popołudnie pokazało, że najpiękniejszym prezentem, jaki możemy sobie podarować, jest obecność i bezinteresowny uśmiech. Ulice naszego miasta wypełniły się mieszkańcami, którzy udowodnili, że dobro to język, którym mówimy wszyscy – niezależnie od wieku.
Akcja „Serce na dłoni” przyciągnęła wyjątkową grupę uczestników. Na starcie pojawili się najmłodsi grodziszczanie, pełna energii młodzież oraz seniorzy, którzy swoim zaangażowaniem mogliby zarazić niejednego nastolatka. Ten międzypokoleniowy korowód przeszedł głównymi traktami miasta, niosąc ze sobą duży ładunek pozytywnej energii.
Głównym punktem programu było wręczanie przechodniom własnoręcznie uszytych, materiałowych serc. Każdy taki upominek był unikatowy, stworzony z myślą o drugim człowieku podczas wcześniejszych warsztatów.
Dla wielu mieszkańców spotkanie z uczestnikami akcji było radosnym zaskoczeniem. Rozdawane serca stały się okazją do krótkich rozmów, wymiany uśmiechów i na chwilę zatrzymały pęd codziennego dnia.
Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć poniżej.
Byłeś świadkiem wypadku lub nietypowego zdarzenia?
Chcesz zwrócić na coś uwagę naszych czytelników?
NAPISZ
i
n
f
o
@
g
r
o
d
z
i
s
k
n
e
w
s
.
p
l
ZADZWOŃ
6
9
1
2
2
2
2
3
0
Wakat trenerski po Piotrze Stokowcu został szybko obsadzony. Nowym szkoleniowcem Pogoni Grodzisk jest od dziś (10 czerwca) Tomasz Kafarski. Doświadczony trener podpisał z klubem kontrakt do końca sezonu 2026/27, ale z opcją przedłużenia o kolejny rok.
Milanówek jako jeden z pierwszych rozpoczął cały cykl sesji absolutoryjnych w lokalnych samorządach. Radni jednak nie mieli większych wątpliwości w kwestii udzielenia absolutorium i wotum zaufania burmistrzowi Arturowi Niedzińskiemu. Choć nie byli też jednomyślni.
Jaktorów jest gotowy na oficjalne otwarcie kompleksu rekreacyjno-sportowego, który kosztem ponad miliona złotych powstał przy ul. Ostatniego Tura. Już w sobotę odbędzie się z tej okazji piknik dla mieszkańców z atrakcjami. Nie zabraknie również oficjalnego przecięcia wstęgi
Karol Noiszewski, obrońca Pogoni Grodzisk oraz jeden z jej filarów odchodzi z klubu. Zawodnik nie przedłużył kontraktu na kolejny sezon, a dziś został przedstawiony jako nowy piłkarz Miedzi Legnica.
Żabiowolska gmina szykuje się do wybudowania nowego kompleksu sportowego przy Szkole im. Marii Kownackiej w Skułach. Trwają prace nad dopięciem dokumentacji projektowo-kosztorysowej, która pozwoli w następnym kroku ogłosić przetarg na budowę obiektu. Samorząd zapowiada jednak, że „do wbicia pierwszej łopaty pozostało niewiele”...
Choć nie każdy to wie, Jaktorów kryje wiele wyjątkowych miejsc, które przez lata współtworzyły historię tego regionu. Aby uchronić cenne miejsca i przed zapomnieniem i zniszczeniem, lokalny samorząd wdrożył prace nad stworzeniem oficjalnej Gminnej Ewidencji Zabytków.
Grodzisk wybrał ofertę firmy, która zajmie się odnową oblicza popularnego placu zabaw w centrum miasta. Obiekt przy ul. Sienkiewicza zostanie zmodernizowany za ponad 600 tysięcy złotych.
Za niespełna tydzień na terenie siedziby Warszawskiej Kolei Dojazdowej odbędą się ćwiczenia służb mundurowych i ratunkowych. Wezmą w nich udział m.in. strażacy, policjanci, żołnierze WOT.
19
21-04-2026
11
29-05-2026
10
13-05-2026
Copyright © 2026 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.