20 05 2019

Grodziskie wybory sołeckie na finiszu

20.05.2019, godz.: 11:28
Grodziskie wybory sołeckie na finiszu
fot. GrodziskNews

Przed nami ostatnie rozdania w grodziskich wyborach sołeckich. Swoich gospodarzy wybiorą w tym tygodniu mieszkańcy już tylko dwóch pozostałych wsi.

Obowiązek przeprowadzenia wyborów sołeckich nakłada na jednostki samorządu terytorialnego ustawa z 1990 roku o samorządzie gminnym. W myśl zawartych w niej regulacji 31 sołectw na terenie grodziskiej gminy będzie przez kolejne lata miało wybranych sołtysów.

Wybory potrwają od 1 kwietnia do 21 maja i są prowadzone w każdym tygodniu, każdego dnia w kilku wsiach grodziskiej gminy. Przypomnijmy, iż chodzi o następujące sołectwa: Adamów–Żuków, Kłudno Stare, Wólka Grodziska, Zapole, Adamowizna, Kałęczyn, Kozerki, Chlebnia, Chrzanów Mały, Tłuste, Radonie, Izdebno Nowe, Kłudno Nowe, Kady, Izdebno Kościelne, Natolin, Kraśnicza Wola, Władków, Książenice, Odrano Wola, Marynin, Urzulin, Kozery, Zabłotnia, Opypy, Chrzanów Duży, Wężyk, Szczęsne, Makówka, Kozery Nowe i Czarny Las.

Do zamknięcia tematu elekcji pozostały już tylko zabrania wyborcze w Kozerach Nowych (świetlica, 20 maja) oraz w Czarnym Lesie (plac zabaw, 21 maja). Oba spotkania o godz. 18.00.

0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata