09 07 2020

Grodziskie środki ostrożności podczas drugiej tury wyborów

09.07.2020, godz.: 07:52
Grodziskie środki ostrożności podczas drugiej tury wyborów
fot. GrodziskNews

W najbliższą niedzielę odbędzie się w całym kraju i za granicą druga tura wyborów prezydenckich Elekcja przebiegać będzie jednak w nadzwyczajnych warunkach epidemii. Grodzisk wprowadzi więc dodatkowe środki ostrożności – podobnie jak w pierwszej turze.

Podstawą do takiego działania rozporządzenie ministra zdrowia z 15 czerwca „w sprawie wykazu środków ochrony osobistej związanej ze zwalczaniem epidemii COVID-19 dla członków obwodowych komisji wyborczych oraz szczegółowych zasad bezpieczeństwa sanitarnego w lokalu wyborczym”.

Gmina chce jednak wprowadzić jeszcze konkretniejsze rozwiązania. W celu zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańców oraz członków komisji zastosuje ponadnormatywne środki ostrożności, wychodzące poza uregulowania zawarte w rozporządzeniu.

Podobnie zatem jak w pierwszej turze zostaną ustawione podwójne stoły oddzielające członków komisji i wyborców, a także przegrody ochronne z plexi. Specjalna osoba, kierująca ruchem głosujących, będzie wpuszczała na salę po kilka osób, aby zapewnić utrzymanie niezbędnego dystansu. Przygotowano jednorazowe długopisy oraz dodatkowe maseczki, na wypadek gdyby ktoś zapomniał własnej. Oczywiście przy wejściu obowiązuje dezynfekcja rąk. Członkowie obwodowej komisji wyborczej będą wyposażeni w jednorazowe rękawice, płyn do dezynfekcji, maseczki i przyłbice.

💬︎ 2

Dodaj Komentarz

2 odpowiedzi na “Grodziskie środki ostrożności podczas drugiej tury wyborów”

  1. Karol N. pisze:

    Pis wprowadził 30 nowych podatków. VAT-u nie obniżył, a obiecywali. Jest coraz gorzej. Potem dali pieniądze, które najpierw zabrali tymi podatkami, żeby być u władzy i mogli kraść z Szumowskim i instruktorem narciarstwa na czele. Głosowałem na pis, ale zostałem oszukany. Nie dam wam się oszukać znowu!!

    • V pisze:

      Część tych podatków zostało wprowadzonych z powodu Uni Europejskiej, która swoimi traktatami narzuca terminy do których owe podatki mają być wprowadzone, więc nie jest tak że wszystkie podatki poszły od rządu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.