02 12 2019

Grodziskie mikołajki z atrakcjami

02.12.2019, godz.: 07:33
Grodziskie mikołajki z atrakcjami
fot. GrodziskNews

Centrum Kultury w Grodzisku Mazowieckim organizuje imprezę mikołajkową, która obędzie się 7 grudnia.

Choć mikołajki wypadają 6 grudnia, to imprezę zaplanowano na sobotę, czyli wielu osób dzień wolny od pracy. Organizatorzy zapewniają, że klimatu zbliżających się świąt Bożego Narodzenia z pewnością nie zabraknie.

Wszystko rozpocznie się już o godz. 13.00 na kiedy to w centrum kultury przewidziano warsztaty plastyczne dla najmłodszych. Następnie o 16.00 na scenę – i to dosłownie – wkroczy Teatr Kultureska. Zaprezentuje on przedstawienie pod tytułem „Elfy trzy”. Bezpośrdnio po spektaklu nastąpi zaś moment szczególnie wyczekiwany przez dzieci – spotkanie ze św. Mikołajem.

Warto jednak pamiętać, iż mikołajki to polska nazwa święta ku czci świętego Mikołaja, biskupa Miry, obchodzonego 6 grudnia w katolicyzmie i prawosławiu. Do XIX wieku był to na ziemiach polskich dzień wolny od pracy. W 1969 roku w Kościele katolickim zniesiono święto, jest to już tylko tzw. wspomnienie dowolne.

💬︎ 0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.