28 11 2019

Grodziskie lodowisko wystartuje po niedzieli? Taki jest plan

28.11.2019, godz.: 16:12
Grodziskie lodowisko wystartuje po niedzieli? Taki jest plan
fot. PIxabay

Grodziscy sympatycy jazdy na łyżwach odliczają dni otwarcia lodowiska przy ul. Sportowej. Jak na razie trwają przygotowania do rozstawienia obiektu, a następnie zmrożenia tafli. – Mamy nadzieję, że warunki pogodowe pozwolą przygotować lodowisko na przyszły tydzień – mówią grodziscy urzędnicy.

Zgodnie z zamówieniem lodowisko ma ruszyć nie później niż 3 grudnia. Rokrocznie zależy to jednak od łaskawości aury, która w ubiegłym roku pozwoliła uruchomić obiekt dopiero przed świętami Bożego Narodzenia.

Mamy nadzieję, że ten sezon rozpoczniemy zgodnie z planem,. Tym bardziej, że od weekendu zapowiadane jest ochłodzenie, a to pozwoliłoby na pierwsze zmrożenie tafli, które można by później utrzymywać sztucznie przy wykorzystaniu specjalnych urządzeń – wyjaśnia Adam Nagat, który w grodziskim magistracie koordynuje sprawy związane z lodowiskiem. – Jak na razie wykonawca raportuje, że wszystkie przygotowania idą zgodnie z planem, dlatego liczymy, że lodowisko zostanie otwarte w przyszłym tygodniu – dodaje.

Zgodnie z zamówieniem, tafla ma mieć wymiary 20 x 40 metrów. Wykonawca ma zapewnić możliwość nauki jazdy na łyżwach w ramach szkolnych zajęć sportowych oraz podczas zajęć indywidualnych, a także zorganizować sześć imprez o charakterze kulturalno-rozrywkowym w postaci wybranych imprez towarzyszących przeprowadzonych przez animatora. W czasie organizowanych imprez dla uczestników wypożyczenia łyżew mają być nieodpłatne.

Tradycyjnie już uczniowie mieszkający na terenie grodziskiej gminy oraz uczniów szkół podstawowych, gimnazjów mających siedzibę na terenie gminy od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 15.00 będą mogli nieodpłatnie skorzystać z lodowiska. Z kolei w godzinach 16.00–22.00 na lodowisko będzie można wejść po wykupieniu wejściówki.

Obiekt ma działać na placu przy ul. Sportowej do połowy marca.

💬︎ 0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.