03 05 2020

Grodziskie kino CK liderem wśród kin jednosalowych w 2019 roku

03.05.2020, godz.: 18:37
Grodziskie kino CK liderem wśród kin jednosalowych w 2019 roku
fot. centrumkultury.eu

Epidemia koronawirusa wymierzyła wszystkim kinom dotkliwy cios. Dla pokrzepienia przytaczamy najnowsze zestawienie internetowego magazynu Box Office’owy Zawrót Głowy. Grodziskie kino CK lideruje bowiem w rankingu ogólnopolskim za 2019 rok.

Grodziski obiekt wygrał w kategorii kin jednosalowych. Autorzy zestawienia opracowali je na podstawie danych Głównego Urzędu Statystycznego i uwzględnili takie wskaźniki jak: liczba sal, liczba miejsc na widowniach, liczba seansów, łączna liczba widzów, procentowa zmiana liczby widzów w stosunku do 2018 roku, kryterium była też średnia liczba widzów przypadających na seans.

Wśród kin jednosalowych Grodzisk wygrał zdecydowanie i był ogólnie na czwartm miejscu w kategorii małych kin, w której wyżej były tylko trzy gminy posiadające kina z dwiema salami – Skierniewice, Ostrołęka i Łomża.

Grodziskie kino w 2019 roku gościło 114 269 widzów, którzy obejrzeli łącznie 1322 seanse. Średnia liczba widzów na seans wyniosła 86. Dla porównania drugi w kategorii kin jednosalowych obiekt w Garwolinie przyjął w 2019 roku nieco ponad 94 tysiące gości, miał 1032 seanse, a średnio na projekcję przypadało 91 widzów.

Cały ranking tutaj.

0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata