25 09 2018

Grodziskie Dożynki przyciągnęły mieszkańców [FOTO]

25.09.2018, godz.: 20:06
Grodziskie Dożynki przyciągnęły mieszkańców [FOTO]

W minioną niedzielę odbyły się grodziskie dożynki powiatowo-gminne. Podczas imprezy nie zabrakło tradycyjnego konkursu na najładniejszy wieniec, były też część oficjalna oraz występ gwiazdy muzycznej – Eleni.

Jako że było to święto plonów. Życzenia pomyślności usłyszeli rolnicy i producenci żywności. Podkreślono jednak, że był to wyjątkowo trudny rok, ponieważ susza spowodowała straty sięgające od 40 do 60 procent.

– Starosta Marek Wieżbicki powiedział, że praca rolnika jest pierwszym zajęciem człowieka i dzięki niej możemy egzystować. Trzeba więc przykładać do niej ogromną wagę, tak by cieszyła się autorytetem. Burmistrz Grzegorz Benedykciński zaznaczył, że wybór grodziskiego Targowiska na obchody Dożynek nie jest przypadkowy. Jest to miejsce pracy ponad 800 osób, związanych z produkcją rolniczą – opisują urzędnicy.

– Mszę dożynkową celebrował biskup Piotr Jarecki, oprawę muzyczną przygotował chór Cantata pod dyr. Barbary Paszkiewicz, a służbę liturgiczną sprawowali Rycerze Jana Pawła II. Jak co roku nagrodzono najpiękniejsze wieńce dożynkowe. Pierwsze miejsce zdobyła wieś Chlebnia. W trakcie Dożynek był Jarmark Produktów Regionalnych, występ Młodzieżowej Orkiestry Dętej pod batutą Tomasza Kirszlinga oraz koncert Macieja Klocińskiego z zespołem. Na zakończenie wystąpiła Eleni, a najbardziej wytrwali mogli po koncercie potańczyć w rytm muzyki zespołu Cztery Kiery.

Zachęcamy do zobaczenia zdjęć z imprezy.

fot. grodzisk.pl

0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata