
Grodziski zakład wodociągów i kanalizacji obsługiwał będzie gminę z sąsiedniego powiatu pruszkowskiego. W myśl zawartej niedawno umowy w Nadarzynie powstanie kolektor ściekowy odprowadzający nieczystości do oczyszczalni w Chrzanowie Dużym.
Z umowy wynika, iż wybudowany zostanie tranzytowy kolektor ściekowy biegnący od alei Olszowej aż do granicy z gminą Nadarzyn. Porozumienie w tej sprawie zostało zawarte pomiędzy grodziskim ZWiK-iem, a zakładem Usługowym Martel Sp. z.o.o.
Umowa została podpisana przez przedstawicieli obu firm w obecności burmistrza Grodziska Tomasza Krupskiego i wójta Nadarzyna Dariusza Zwolińskiego oraz przedstawicieli nadarzyńskiego przedsiębiorstwa komunalnego.
–Kolektor ściekowy połączy sieć kanalizacyjną gminy Grodzisk Mazowiecki z siecią kanalizacyjna gminy Nadarzyn. Docelowo kolektorem będzie płynęło do naszej oczyszczalni ścieków w Chrzanowie Dużym z gminy Nadarzyn ok. 1 mln metrów sześciennych ścieków rocznie – przekazali urzędnicy.
Dla ZWiK-u będzie to już kolejna gmina obsługiwana pod kątem odbioru ścieków. Prócz Grodziska, to także Brwinów, Milanówek, Podkowa Leśna i Żabia Wola.
Byłeś świadkiem wypadku lub nietypowego zdarzenia?
Chcesz zwrócić na coś uwagę naszych czytelników?
NAPISZ
i
n
f
o
@
g
r
o
d
z
i
s
k
n
e
w
s
.
p
l
ZADZWOŃ
6
9
1
2
2
2
2
3
0
I to jest książkowy model zarządzania ! Obserwuje Zwik ostatnie lata i jestem pełen podziwu dla tej firmy i pracowników !!!
Iwona Kania
22-08-2024 20:32
Rozwój systemu kanalizacji świadczy o rozwoju gminy jej nowoczesności. Niestety mieszkańcy Mościsk gmina Grodzisk Mazowiecki czekają na podłączenie do systemu kanalizacji już wiele lat ale bezkutecznie. Szkoda ,że jedyną przeszkodą w realizacji jest bardzo wysoko postawiona poprzeczka co do liczby minimalnej podpisanych umów konicznych do startu projektu. Może miasto Grodzisk Mazowiecki może pomóc dużej grupie chętnych mieszkańców Mościsk aby ich domy mogły zostać podłączone do systemu kanalizacji?
Mieszkańcy
23-08-2024 12:26
A kiedy podłączy do kanalizacji mnóstwo nieruchomości w Grodzisku i gminie Grodzisk? Inne gminy są podłączane a dla miejscowych co?
sdfgfg
28-08-2024 10:40
Bieżący sezon ligowy dobiega końca, a kibice Pogoni Grodziski niecierpliwie czekają na modernizację domowego stadionu – tak aby w nowych rozgrywkach czerwono-biali mogli grać faktycznie na własnym boisku. W poniedziałek ma się rozpocząć montaż masztów w ramach rozbudowy stadionowego oświetlenia. Grodziski OSiR pokazał zaś kilka zdjęć tego dość efektownego transportu.
Milanówek ponowił przetarg na kompleksowy remont i termomodernizację budynku komunalnego przy ul. Wojska Polskiego 85. Pierwsze postępowanie urzędnicy unieważnili ze względów formalnych. Czy za drugim podejściem się uda?
Jak co weekend przedstawiamy repertuary grodziskich kin. Po tygodniowej przerwie projekcje wracają do Kina Wolność, a i w dużym kinie zobaczymy kilka nowych propozycji. W poniedziałek jednak kino CK będzie nieczynne.
Mieszkańcy Milanówka mszą przygotować się na kilka dni utrudnień w ruchu. Od 11 maja ruszą bowiem prace związane z budową kanalizacji deszczowej w ul. Słowackiego. Jak podaje magistrat, utrudnienia mają potrwać do 15 maja włącznie.
Strażacy niedawno świętowali swój dzień, chcą jednak podzielić się tą radością z mieszkańcami Grodziska. Dlatego też już dziś (9 maja) w Parku Skarbków odbędzie się Strażacki Piknik Rodzinny, a w planie prawdziwa moc atrakcji!
Ul. Jabłoniowa w Urszulinie na odcinku kilkuset metrów zyska nową nawierzchnię. Powiatowy Zarząd Dróg w Grodzisku Mazowieckim szuka wykonawcy drogi.
Warszawa jako największy ośrodek gospodarczy oferuje najszerszy wybór nowych nieruchomości, od kompaktowych lokali na start po przestronne apartamenty. Niezależnie od tego, czy szukasz miejsca z szybkim dojazdem do biura w centrum, czy spokojnej okolicy blisko zieleni, stołeczny rynek pierwotny odpowiada na konkretne potrzeby mieszkaniowe. Jednocześnie mieszkania są tutaj niezmiennie najdroższe w całej Polsce. Mimo tego dane BIG DATA RynekPierwotny.pl wskazują, że popyt na nieruchomości rośnie – w 2025 roku deweloperzy sprzedali o 6 proc. więcej mieszkań niż rok wcześniej. Jakie inwestycje cieszyły się największym zainteresowaniem? Odpowiedzi na to pytanie dostarcza Ranking Inwestycji 2025 portalu RynekPierwotny.pl. Patronem medialnym rankingu jest portal Grodzisk News.
Tuż po weekendzie przez dwa dni będą prowadzone roboty drogowe na ul. Choinowej w Czarnym Lesie. Droga ma zyskać poprawioną nawierzchnię.
![Akt notarialny podpisany! Jest zielone światło dla budowy hotelu w centrum Grodziska! [WIZUALIZACJE] | Grodzisk News](/wiadomosci/2026/04/akt-notarialny-podpisany-jest-zielone-swiatlo-dla-budowy-hotelu-w-centrum-grodziska-0-m.jpg)
19 284
21-04-2026
16
19-02-2026
14
21-04-2026
Copyright © 2026 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.