25 06 2015

Grodziski włodarz z absolutorium

25.06.2015, godz.: 07:24
Grodziski włodarz z absolutorium
fot. GrodziskNews

Grzegorz Benedykciński, pozostający od przeszło do 20 lat na stanowisku burmistrza Grodziska Mazowieckiego, po raz kolejny otrzymał w środę absolutorium. Nie wszyscy radni byli jednak w tej kwestii jednomyślni.

Głosowanie nad przyjęciem uchwały udzielającej absolutorium burmistrzowi poprzedziły tradycyjnie obszerne odczyty – kolejno sprawozdania z wykonania budżetu za 2014 rok, opinii komisji rewizyjnej rady miejskiej oraz opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej w Warszawie. Wszystkie były jednoznacznie pozytywne dla burmistrza i jego najbliższych współpracowników.

Toteż niejako zgodnie z przewidywaniami radni większością głosów udzielili grodziskiemu włodarzowi absolutorium. Troje radnych zagłosowało jednak przeciw. Byli to Alicja Pytlińska, Krzysztof Kowalczyk i Ewa Górska. – Nasza trójka dokonała własnej oceny wykonania budżetu za 2014 rok i mamy odmiennie zdanie, aniżeli komisja rewizyjna z jej opinią. Dlatego też będziemy głosować przeciw udzieleniu absolutorium, a nasze uwagi dołączymy na piśmie do protokołu z dzisiejszej sesji – zapowiedziała radna Pytlińska.

Tym samym za udzieleniem absolutorium burmistrzowi zagłosowało 18 osób, wobec trzech głosów sprzeciwu. Chwilę po głosowaniu na sali rozległy się brawa, po czym przemówił burmistrz Benedykciński. – Bardzo dziękuję za zaufanie i chcę powiedzieć, że cieszę się tym bardziej, iż swojego „absolutorium” udzielili mi także mieszkańcy, oddając na mnie głosy podczas wyborów samorządowych w 2014 roku. To dla mnie bardzo ważne – podkreślił włodarz.

0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata