reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

22

09 2022

Grodziski smogobus za 200 tysięcy złotych?


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

Grodziski smogobus za 200 tysięcy złotych? - Grodzisk News


Trwa postępowanie przetargowe na zakup pojazdu elektrycznego dla grodziskiej straży miejskiej, który zostanie wyposażony w aparaturę do badania jakości powietrza w gminie. Na razie nie wybrano jeszcze zwycięskiej firmy, ale za to podano szacowaną kwotę na zakup pojazdu. To 200 tysięcy złotych.


Zgodnie z zamówieniem ma to być fabrycznie nowy samochód (furgon) wyprodukowany w 2021 lub 2022 r., w srebrnym metalizowanym kolorze nadwozia, o dopuszczalnej masie całkowitej nie przekraczającej 3,5 tony. Musi spełniać wymogi normy EURO 6AG w zakresie emisji spalin oraz posiadać europejskie świadectwo homologacji zgodne z dyrektywą 2005/64/WE dotyczącą homologacji typu pojazdów mechanicznych pod względem ich przydatności do ponownego użycia, zdolności do recyklingu i odzysku. Auto ma mieć napęd elektryczny i ma być dostarczone wraz z zewnętrzną ładowarką.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Auto ma zostać dostarczone do 30 października tego roku. Choć okazuje się, że wcale nie tak łatwo znaleźć dziś dostawę samochodu elektrycznego. – Dotychczas było bardzo duże zainteresowanie na rynku zakupem pojazdów elektrycznych, także tych specjalnego przeznaczenia. Dlatego zwróciłem się do gminy o rozpisanie przetargu na zakup samego auta, które następnie oddzielnie wyposażymy w potrzebny osprzęt – mówi Dariusz Zalesiński, komendant grodziskiej straży miejskiej.

💬︎   dodaj komentarz

Kiedy się wreszcie skończy to eko oszołomstwo:(((( wydajcie te pieniądze na cokolwiek innego co ma sens.

wojak33
22-09-2022 21:44

Drogi Burmistrzu, wracałem właśnie z pociągu deptakiem! Nie można oddychać! Smród plastiku i śmieci! Nie wiem, może po drugiej stronie kładki też to czuć. Dojście przez deptak do Bałtyckiej to dobry sposób na astmę! Szczypie język i leci od razu z nosa! Panie Burmistrzu wyjdzie pan z auta i po 23 do 5-6 rano pochodzi sobie po centrum, deptak, 1,3 maja, Konspiracji! Zaczynają chyba palić śmieciami jak straż miejska kończy robotę! Zróbcie z tym coś, dostaniemy astmy i raka płuc! Kontrolujcie domy nocą, bo dron w dzień, którym straż miejska w dzień monitorowała kominy nic nie daje! Poumieramy przez ten dym! Tu jest złe powietrze od wielu lat! Dlaczego tyle czasu nic z tym paleniem nie robicie?! Powtórzę: proszę wyjść do miasta po 23 i później!

stop paleniu śmieci
22-09-2022 23:37

Akcja ze smogobusem jest nieco groteskowa - to tak jak by sprawdzać bilety na Titanicu po uderzeniu w górę lodową

Mieszkaniec
23-09-2022 00:44

pokaż wszystkie komentarze (12)📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2023 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.