17 10 2020

Grodziski Sanepid podał dane z wczoraj. Spory wzrost zakażeń

17.10.2020, godz.: 19:32
Grodziski Sanepid podał dane z wczoraj. Spory wzrost zakażeń
Fot. Pixabay

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Grodzisku Mazowieckim podała statystyki z powiatu. Dane ukazują stan na 16 października na godz. 13.00.

Zgodnie z tymi danymi, na terenie naszego powiatu łącznie 372 osoby miały pozytywny wynik na obecność koronawirusa, ostatniej doby (czyli z 15 na 16 października) przybyło ich 46, a od ostatniego raportu datowanego na 13 października – 82. Zmarła również kolejna – piąta – osoba, której zgon powiązano z zachorowaniem na COVID-19. W tym czasie nie przybył żaden ozdrowieniec i jest ich na tę chwilę 175. A jak wyglądają pozostałe dane?

Liczba osób na domowej kwarantannie na 16 października na godz. 13.00 wynosiła 680, a w izolacji domowej – 169. Nadzorem epidemiologicznym objętych jest obecnie 38 osób. Według danych Sanepidu, 15 osób jest hospitalizowanych z podejrzeniem zakażenia koronawirusem.

Poniżej pełna statystyka.

Fot. PSSE Grodzisk Mazowiecki
💬︎ 22

Dodaj Komentarz

22 odpowiedzi na “Grodziski Sanepid podał dane z wczoraj. Spory wzrost zakażeń”

 1. obserwator pisze:

  46 zakażeń w ciągu tylko jednej doby. Tydzień temu z hakiem mniejszy wzrost niż teraz tylko w ciągu jednego dnia był, ale w ciągu tygodnia… (38). Dla porównania, analogiczne dane z powiatu pruszkowskiego z 16 października (prawie 2 razy więcej mieszkańców niż w grodziskim) – 15 nowych zakażeń… Powiat 2 razy większy, zakażeń 3 razy mniej… co się dzieje u nas…? W naszym powiecie wystarczy tylko 10 zakażeń dziennie (średnio) przez 2 tygodnie i jesteśmy w strefie czerwonej. A mamy 46! Wskaźniki powyżej progu kwalifikującego nas do strefy czerwonej utrzymują się – i to z dużą górką – już od ok. półtora tygodnia. Nie ma wątpliwości, że w najbliższy czwartek znajdziemy się w strefie czerwonej, a przepisy te zaczną obowiązywać od najbliższej soboty (za tydzień). Oznacza to szereg nieprzyjemnych obostrzeń, w tym BEZDYSKUSYJNE ZAMKNIĘCIE TARGOWISKA MIEJSKIEGO. TARG W GRODZISKU ODBYŁ SIĘ PO RAZ OSTATNI DZISIAJ.

  Nie ma wątpliwości, że za istną eksplozję zakażeń w całym kraju (dziś prawie 10 tys. nowych) odpowiada otwarcie szkół. Ale są powiaty które z tym tematem potrafiły sobie poradzić lepiej, nie szukając daleko, np. pruszkowski, żyrardowski, a więc nasi najbliżsi sąsiedzi. W grodzisku za przygotowanie szkół odpowiadał zastępca burmistrza, szykowany przez obecną władzę (ugrupowanie Ziemia Grodziska) na zastąpienie obecnego burmistrza (obecna władza liczy, że po raz kolejny wygra wybory za 3 lata i w wyborach na burmistrza wygra ich kandydat – obecny wiceburmistrz). Sprawdzian z przygotowaniem szkół na pandemię oblał (chyba, że w powiecie grodziskim dzieci, nauczyciele, a może rodzice, są mniej odpowiedzialni niż np. w pruszkowskim). Jak poradziłby sobie z zarządzaniem całą gminą….? A może to kwestia doradców Pana wiceburmistrza, naszych gminnych ekspertów od oświaty? Tak się składa, że wśród liderów Ziemi Grodziskiej, to właśnie osoby wywodzące się ze środowiska oświaty odgrywają najważniejszą rolę, być może ważniejszą od wiceburmistrza. Tak czy inaczej – grodzisk: pała!

  • Hansik pisze:

   Obserwator. twierdzisz, że sytuacja w naszym powiecie jest taka tragiczna, a w tym pruszkowskim, który jest niecałe dwa razy większy, a który podajesz za przykład, jest ponad PIĘĆ RAZY więcej zgonów niż w naszym.

 2. Ja pisze:

  Człowieku, skąd czerpiesz dane o pruszkowskich szkołach? Tam nic nie było wdrażane. Dopiero od poniedziałku zgodnie z nakazami wprowadzą hybrydę,nota bene bezsensowną z epidemiologicznego punktu widzenia.

  • ghtr pisze:

   Mimo to, maja 3 razy mniej zakazen a sa 2 razy wieksi. I to my a nie oni bedziemy w czerwonej strefie. Baa, bedziemy jakims ogniskiem. Czerwony powiat czerwonemu nie rowny. My przekraczamy wskaznik kwalifikujacy do czerwonej strefy pieciokrotnie. Jesli wprowadza jeszcze wyzsza kategorie, np strefa czarna, ogniskowa, super czerwona, to my bedziemy wlasnie tam!

 3. Aaa pisze:

  Szkoły na terenie Grodziska funkcjonują narazie bez zarzuty wiec nie zwalajcie winny na szkoły bo tak naprawdę covidem mozna się zarazić wszędzie wystarczy przejechać w godzinach szczytu po sklepach np biedronka lidl i po wielu innych sklepach !!!a pozatym to nasza winna nie noszenie maseczek bo uznanie mnie to nie dotyczy jak to słyszane bylo w sklepach lub parkingach

  • It pisze:

   Szkoły funkcjonują bez zarzutu? Hahaha chyba tylko dlatego że sanepid „zapomina” nałożyć kwarantannę.

   • E pisze:

    Niestety to prawda. Raczej trudno uwierzyć, że ponad 40 nowych chorych miało kontakt z zaledwie 76 sobami objętym kwarantanną w ostatniej sobie…. A reszta chodzi i radośnie (sarkazm) dzieli się potencjalnym zakażeniem

  • Olka pisze:

   Człowieku co ty bredzisz ??!! Szkoły w Grodzisku funkcjonują bez zarzutu??!! Które? Masz dzieci w szkole?
   To co się odbywa np.w Sp.nr.1 w Grodzisku Maz.to nadaje się np.do ‚Uwagi’… zero przestrzegania jakichkolwiek zasad,zero maseczek,zero dezynfekcji. Nikt tego nie pilnuje,a dzieci robią co chcą. Zresztą porozmawiaj z nauczycielami.
   Myślisz,że nikt z tej liczby zakażeń o której pisze ‚obserwator’ nie ma dzieci w szkołach ? Myślisz,że skoro szkoła funkcjonuje w trybie stacjonarnym to nie ma tam wirusa ? Dawno jest i to nie jeden przypadek! Szkoły to najgorsza wylęgarnia tego dziadostwa. Dojdzie do 12 tys.zachorowań dziennie i zostaną wszystkie zamknięte…szkoda że tak późno.

 4. Gosc pisze:

  Witamy w czerwonej strefie. Juz od soboty. Targowica zamknieta, wesela do 20 osob itp.

 5. Anonim pisze:

  Kiedy w końcu szkoly przejdą na naukę zdalną.. Czy to one nie są przypadkiem największym źródłem zakażeń…. Nie wiem, czy nie korzystniejsza by była praca nauczycieli w nauce zdalnej i nie zarażanie przez dzieci ich rodzin,by mogli spokojnie pracować, niż zamykanie takich ilości rodzin pozarażanych przez dzieci na kwarantalnych, które ciągną się w nieskończoność, wypłacając im zasiłki chorobowe i nauczycielom L4, na które uciekają w obawie o swoje zdrowie. Ciekawe jak będzie rozwijała się gospodarka jak wszyscy niemalże zostaniemy pozamykani w domach….

 6. gość pisze:

  Odnośnie sytuacji w szkole podstawowej nr 1 -potwierdzam-, TO SKANDAL to co tam się dzieje! Do szkoły przychodzą dzieci bez maseczek, których rodziny mają zdiagnozowanego covida a dyrektor milczy i ma to w dupie. To się kwalifikuje na policję

  • Olka pisze:

   Skandal !!! Przecież to trzeba gdzieś zgłosić ! Narażają się zdrowe dzieci,ich rodziny i nauczyciele ! Od czego jest komórka ds.oświaty w grodziskim urzędzie, od czego jest z-ca burmistrza ??!! (Podobno to on odpowiada za oświatę w Grodzisku).
   Dlaczego ludzie,którzy od marca uważają i dbają o siebie mają się teraz zakazić, bo ktoś ma w dupie kwarantannę ??!! Wiele mam do zarzucenia tej szkole,jeśli chodzi o sprawy dydaktyczne… ale to co się teraz tam dzieje to przerosło już wszelkie wyobrażenia ! Szp 1 to laboratorium a dzieci i nauczyciele to króliki doświadczalne ???!!!Ludzie opamiętajcie się,ja sie boje każdego dnia jak moje dzieci idą do szkoły !!!!!!!!!!!!!!

 7. T.... pisze:

  Skandal i granda to praca sanepidu próbowałem dodzwonić się bez mała 500 razy

  • Olka pisze:

   Wyników dobowych nie publikują, nie dbają o to że dzieci rodzin objętych kwarantanną chodzą do szkoły,nie odbierają telefonów…..to czym oni do cholery sie zajmują ?!?!

   • Hansik pisze:

    Siedzą na kwarantannie przecież… W Sanepidzie też są ludzie, mogą zachorować…

    • Olka pisze:

     Wszyscy pracownicy sanepidu są na kwarantannie i chorują tak Hansik !!??
     Popatrz w Biurze Oświaty w grodziskim urzędzie też wszyscy chorzy….i nie ma z kim porozmawiać.
     za to w sp1 w Grodz.Maz.dzieci rodziców objętych kwarantanną nie chorują i przychodzą do szkoły na zajęcia !!!!!!!!!

  • Ala pisze:

   Zgadzam się w 100%. Nakładają kwarantanne bez żadnej logiki bo nauczyli się tylko wpisywać kolejne dane we wzór decyzji. Znajomość przepisów żadna. Mój sprawa jest już u Rzecznika Praw Obywatelskich.
   Powodzenia życzę :)

 8. Kacperek14 pisze:

  Od miesięcy obowiązuje w komukacji miejskiej noszenie maseczek. Jeszcze 2-3 tygodnie temu żółta strefą w pobliżu Grodziska był tylko powiat żyrardowski do którego należy m.in. Mszczonów. Siedziałam na przystanku, gdy podjechał wolno autobus do Mszczonowa. W nim 8 osób+ kierowca. Ludzie młodzi, tak na oko 18-20 lat. Żadna z tych osób nie miała maseczki. Dzisiaj, gdy cala Polska jest już w co najmniej żółtej strefie, sytuacja była podobna.Autobus do Mszczonowa i pasażerowie w większości bez maseczek. To o czym my mówimy. Gdy kilka tygodni temu spytałam jadącą autobusem na terenie Grodziska kobietę z synkiem , dlaczego nie ma maseczki usłyszałam: „Bo nie muszę, bo nie lubię, bo nie chcę. Proszę sobie skreślić co się pani podoba”. Dzisiaj ta sama pani owszem miała maseczkę, ale wiszącą jej na brodzie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.