TEMATY NA CZASIE:
koronawirus
CPK
wypadki
policja

17

10 2020

Grodziski Sanepid podał dane z wczoraj. Spory wzrost zakażeń


Grodzisk News


Grodziski Sanepid podał dane z wczoraj. Spory wzrost zakażeń - Grodzisk News


Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Grodzisku Mazowieckim podała statystyki z powiatu. Dane ukazują stan na 16 października na godz. 13.00.


reklama Grodzisk mazowiecki

Zgodnie z tymi danymi, na terenie naszego powiatu łącznie 372 osoby miały pozytywny wynik na obecność koronawirusa, ostatniej doby (czyli z 15 na 16 października) przybyło ich 46, a od ostatniego raportu datowanego na 13 października - 82. Zmarła również kolejna - piąta - osoba, której zgon powiązano z zachorowaniem na COVID-19. W tym czasie nie przybył żaden ozdrowieniec i jest ich na tę chwilę 175. A jak wyglądają pozostałe dane? Liczba osób na domowej kwarantannie na 16 października na godz. 13.00 wynosiła 680, a w izolacji domowej ? 169. Nadzorem epidemiologicznym objętych jest obecnie 38 osób. Według danych Sanepidu, 15 osób jest hospitalizowanych z podejrzeniem zakażenia koronawirusem. Poniżej pełna statystyka.

Fot. PSSE Grodzisk Mazowiecki

💬︎   dodaj komentarz

46 zakażeń w ciągu tylko jednej doby. Tydzień temu z hakiem mniejszy wzrost niż teraz tylko w ciągu jednego dnia był, ale w ciągu tygodnia... (38). Dla porównania, analogiczne dane z powiatu pruszkowskiego z 16 października (prawie 2 razy więcej mieszkańców niż w grodziskim) - 15 nowych zakażeń... Powiat 2 razy większy, zakażeń 3 razy mniej... co się dzieje u nas...? W naszym powiecie wystarczy tylko 10 zakażeń dziennie (średnio) przez 2 tygodnie i jesteśmy w strefie czerwonej. A mamy 46! Wskaźniki powyżej progu kwalifikującego nas do strefy czerwonej utrzymują się - i to z dużą górką - już od ok. półtora tygodnia. Nie ma wątpliwości, że w najbliższy czwartek znajdziemy się w strefie czerwonej, a przepisy te zaczną obowiązywać od najbliższej soboty (za tydzień). Oznacza to szereg nieprzyjemnych obostrzeń, w tym BEZDYSKUSYJNE ZAMKNIĘCIE TARGOWISKA MIEJSKIEGO. TARG W GRODZISKU ODBYŁ SIĘ PO RAZ OSTATNI DZISIAJ.

Nie ma wątpliwości, że za istną eksplozję zakażeń w całym kraju (dziś prawie 10 tys. nowych) odpowiada otwarcie szkół. Ale są powiaty które z tym tematem potrafiły sobie poradzić lepiej, nie szukając daleko, np. pruszkowski, żyrardowski, a więc nasi najbliżsi sąsiedzi. W grodzisku za przygotowanie szkół odpowiadał zastępca burmistrza, szykowany przez obecną władzę (ugrupowanie Ziemia Grodziska) na zastąpienie obecnego burmistrza (obecna władza liczy, że po raz kolejny wygra wybory za 3 lata i w wyborach na burmistrza wygra ich kandydat - obecny wiceburmistrz). Sprawdzian z przygotowaniem szkół na pandemię oblał (chyba, że w powiecie grodziskim dzieci, nauczyciele, a może rodzice, są mniej odpowiedzialni niż np. w pruszkowskim). Jak poradziłby sobie z zarządzaniem całą gminą....? A może to kwestia doradców Pana wiceburmistrza, naszych gminnych ekspertów od oświaty? Tak się składa, że wśród liderów Ziemi Grodziskiej, to właśnie osoby wywodzące się ze środowiska oświaty odgrywają najważniejszą rolę, być może ważniejszą od wiceburmistrza. Tak czy inaczej - grodzisk: pała!

obserwator
17-10-2020 22:35

Człowieku, skąd czerpiesz dane o pruszkowskich szkołach? Tam nic nie było wdrażane. Dopiero od poniedziałku zgodnie z nakazami wprowadzą hybrydę,nota bene bezsensowną z epidemiologicznego punktu widzenia.

Ja
18-10-2020 01:16

Szkoły na terenie Grodziska funkcjonują narazie bez zarzuty wiec nie zwalajcie winny na szkoły bo tak naprawdę covidem mozna się zarazić wszędzie wystarczy przejechać w godzinach szczytu po sklepach np biedronka lidl i po wielu innych sklepach !!!a pozatym to nasza winna nie noszenie maseczek bo uznanie mnie to nie dotyczy jak to słyszane bylo w sklepach lub parkingach

Aaa
18-10-2020 03:46

pokaż wszystkie komentarze (22)📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB
reklama Grodzisk mazowiecki

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.